Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kapható-e gyes gyed helyett?

Kapható-e gyes gyed helyett?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, ha valaki szülés előtt nem dolgozott, alanyi jogon jár a gyes, ami 27,000 ft. Ha dolgozom, meg kell legyen a 180 nap, és akkor gyed, ami a fizu 70%-a. És ha én x okból 4 órás minibálbérre voltam bejeletve, aminek a táppénze és gyede ugye kb 12,000 ft, akkor az kevesebb, mint a főiskolásnak, aki megkapja a gyest 27,000 ft-tal. Kaphatok -e gyest a gyed helyett, ha a gyed nem éri el a gyes összegét? Van e valami "kiskapu"?
2007. nov. 7. 10:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze!Azt kell megigényelni a mi neked a legjobb!

Semmi közük hozzá miért akarsz a gyed helyett gyest.

2007. nov. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Természeteset azt választod amelyiket akarod. A GYED egyébként is csak két évre jár és utána még egy évet GYES - en lehetsz, vagy autómatikusan Gyesre mész három évre.

A területileg illetékes Államkincstártól kérj Gyes igénylő lapot és töltsd ki, majd küldd vissza, de csak akkor, ha már megszületett a gyermeked.

2007. nov. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!