Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van törvényileg korlátozva,...

Van törvényileg korlátozva, hogy x héttel szülés előtt már nem lehet dolgozni?

Figyelt kérdés

Itt is sok nőtől olvastam, hogy amelyikük bírja és szeretne, addig jár be dolgozni, amíg akar, nincs korlátozva. Viszont több kolléganőm kioktatott, márpedig x idővel szülés előtt kötelező otthon maradni.

Egyik azt mondta, 4 héttel előtte, valamelyik szerint már 7 hónapos terhesen.

Mit ír a törvény elő?


2015. szept. 8. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2015. szept. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.

A kiírt időpont előtt 28 nappal el lehet menni TGYÁS-ra (az új neve talán csed?), de ez sem kötelező.

2015. szept. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bella169 ***** válasza:
100%

Semmit. A munkahelyedről is mehetsz szülni ha neked úgy jó.


A 4 hét arra vonatkozik, hogy a CSED-et (szülési szabadság), már a kiírt időpont elött 28 nappal igényelni lehet, és ugye ha igényled akkor már nem dolgozhatsz mellette, de lehet igényelni a szülés napjától is, és akkor lehet dolgozni amíg meg nem szülsz.

2015. szept. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Úgy van, ahogy leírták előttem. Az elsővel én is végig dolgoztam, 40. héten még bent voltam, igaz nem volt megerőltető munkám. :) Most viszont mióta kiderült, hogy terhes vagyok itthon vagyok. Eleinte azért mert piszok rosszul voltam plusz később az orvos is kiírt mert veszélyeztetett vagyok. Viszont ennek nem tudom, hogy mi a pontos jogi háttere. Szóval így, hogy veszélyeztetett terhes vagyok vissza mehetnék-e dolgozni ha nagyon erőltetném, engedhet-e az orvos, és ha igen milyen feltételekkel, stb. Szerintem ez attól is függhet, hogy ki miért veszélyeztetett. Én több okból is és nem is akarok nagyon variálni mert 3 műszakban dolgozom folyamatos pörgős, álló munkán, megterhelőnek érezném szerintem.

2015. szept. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ezek szerint nem tudtam rosszul. :)
2015. szept. 9. 07:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!