Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell szamolni a baba...

Hogyan kell szamolni a baba mozgasat?

Figyelt kérdés
Ma voltam dokinal es mondta hogy minden nap szamolnom kell mennyit mozog a babam es ha kevesebb mint 10x akkor irany a korhaz! Csak az nem vilagos hogy mi szamit 1nek? Tehat elkezd mocorogni a babom es mondjuk tart 20 percig, akkor ez 1 es ahanyszor elkezd mozogni azt kell szamolni, vagy az ez ido allatt hanyszor rug? Remelem ertheto a kerdesem :). Kerdeztem a dokit is de nem igazan ertette hogy mit kerdezek, kulfoldon elek, meg mielott valaki...
2010. márc. 8. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha 20 percig egyfolytában mozog, akkor számolnod se kell. :-)


Reggel és este kell számolni. Ha 10 mozgás 10 perc alatt összejön, akkor jó. Ha nem, akkor kelj fel, egyél-igyál, maj feküdj le újra, s megint kezdj el figyelni a babamozgásra.


A lényeg azonban az, hogy ha számottevően kevesebbet és gyengébben mozog a baba egy napnál tovább, vagy pláne ha egyáltalán nem mozog, akkor irány az ügyelet.

2010. márc. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!Akkor kb.32 33 hetes lehetsz..Én úgy számoltam,hogy volt egy kis számlálós papír,amit a védőnő adott..Azon rublikák..Mindennap azonos időben kezdtem el számolni(ez általában dél volt),és valamikor 12-12,13:30ig tartott a 10 mozgás..Ahányszor mozog,vagy rúg az számít 1-nek..Ha a babád egy nap többször 20 perceket mozog,akkor nyugi,ott biztos nincs baj!:-) Az a lényeg,hogy mozgolódjon..A végefelé is fog,de akkor már kevesebb lesz a helye,és lehet ritkábban fogod érezni..8 hónapos baba anyukája
2010. márc. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszi! Na az az igazsag, hogy tegnap egesz nap nem mozgott es ugy kb este 7 utan elkezdett mozogni es tartott kb 20 percig. Ezt mondtam el a dokinak ma es errefel mondta hogy szamoljam, mennyit mozog. Ma mar ereztem 1-2 mocorgast, de az elmult 3 napban elegge lelassult az biztos. Amugy a 36. hetben vagyok. Es itt nem kell jarni ctg-re vagy nst-re.
2010. márc. 8. 17:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is a 36.héten vagyok és én nekem is úgy mozog hogy 20perc-fél óra egyfolytában aztán 2 óra semmi.

De mindig ébresztgetem hogy nincs-e baj:-)

Megkérdezhetem melyik ország az ahol nem kell CTG-re járni?

2010. márc. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze, Irorszagban vagyok. Tegnap amugy nekem egesz nap nem mozgott csak este egyszer 20 percig, aztan annyi volt. Ma sem tul aktiv de azert bejelentkezett 3x de csak 1-1 kisebb rugassal. Ha nem valtozik es a kov 2 napban is ugyanilyen lusti lesz, akkor bemegyek a korhazba es akkor fognak csinalni egy surgossegi ctg-t. De remelem minden rendben van!!!
2010. márc. 8. 19:25
 6/6 anonim ***** válasza:
szia! en ugy tudom hogy 3 különbözö idöpontban jo ha megmozdul (pl reggel, delbe, este) Ez nem feltetlenül jelent sok mozgast egy-egy kis rugas ütes vagy valami, amiböl tudod hogy nincs gond. De macerald meg amikor hosszabb ideig nem mozog, en amikor a vege fele kezdett belustulni jol odebb löködtem a hasamban es persze jött ra egyböl a velemenye ugy rugdosott hogy hajjajjj. vagy egyel valamit, de a legjobb ha kicsit bökdösöd vagyha oldalt fekszik akkor egyszerüen odebb tolod, biztos reagal ra.
2010. márc. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!