Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon idegesít hogy a körülöt...

Nagyon idegesít hogy a körülöttem élők egyfolytában napjában többször kérdezik hogy hogy vagyok. Persze jó hogy törődnek velem, de már sok, hogy mindíg ezt kérdezik. Mintha valami bajom lenne.8 hetes vagyok. Mit mondjak nekik?

Figyelt kérdés
2008. szept. 5. 15:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én anyukámmal vagyok így hogy reggel mikor elmegyek dolgozni megkérdezi hogy vagyok, meg a Pocaklakó, aztán napközbe még ír emailt, felhív illetve este mindig bejön és érdeklődik. Én nagyon örülök neki hogy ő is örül velem és nagyon jól esik hogy foglalkozik velem és látom hogy tényleg várja a babát ő is. Jobb mintha sz.rna rám meg a babára.:) A párommal is mindig smsezünk hogy mikor mocog a Picúr, hogy van, mit eszünk, stb.:)

De te még nagyon az elején vagy, szóval szokj hozzá, barátkozz a gondolattal hogy lesz ez még "rosszabb" is.:)

A családtagok érdeklődésének szerintem örülj, mert van akinek sajnos egyedül kell felnevelnie és senkit nem érdekel hogy van ő meg baba!

Egyébként ha meg nem kérdezné senki hogy vagy 1-2 hétig lehet hogy úgy éreznéd magad hogy senki nem foglalkozik veled és milyen egyedül vagy.

Nekem is a kollegák úgy köszönnek mindig hogy "sziasztok lányok!" :) És tőlem naponta mind a 20 kollegám megkérdezmi hogy vagyok, mozog e a baba, stb. Eleinte bevallom nagyon zavart a dolog, de mostmár úgy fogom fel hogy igenis örülök neki, mert látom hogy tényleg érdekli őket. Sőt van amikor a benzinkúton vagy csak simán ha sétálok vadidegenek megkérdezik jól vagyok e meg hasonlók. Én ezt nagyon kedves dolognak tartom és tök jó szembesülni azzal, hogy egy kismamáért általában mindenki aggódik még az is aki nem ismeri, nemhogy még a rokonok, barátok!

Egyszóval szerintem örülj neki!

Üdv.30 hetes kismama

2008. szept. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ma döbbentem le, mikor vérvételen voltam, és egy hölgyet kérdeztem melyik ajtónál kell várni, és a végén mondta hogy jó egészséget. csodálkoztam, hogy vannak még ilyen emberek. Sokaknak még a buszon sem állnak fel.
2008. szept. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szia! Amit írzs, hogy naponta többször megkérdik, biztosan tényleg idegesítő, de gondolj arra, hogy a szeretet jele, hogy aggódnak. Engem idegenek (!) is leállítanak, hog milyen szép a pocakom (fogdosni nyilván nem engedem), és mikor szülök, stb. Annyi kedves emberrel hoz össze a terhesség, hogy el vagyok ámulva. Ebben a személytelenné váló világban ez szerintem nagy szó! Nekem is minig jó egészséget kívánnak és mosolyognak, ez mindig jóleső érzéssel tölt el, még akkor is, ha egy nap kb. 30x kell válaszolni ugyanazokra a kérdésekre (hogy viselem, nincs -e túl meleg, baba neme, neve, stb). Lehet, hogy azért van jó érzésem, mert Budapesten élek, ahol az emberek egyre érzéketlenebbek egymással, nem is tudom. Ha valaki aggódó arccal érdeklődik "És hogy vagy, hogy viseled ezt a meleget / a nagy terhet, stb?", én mindig azt válaszolom, hogy minden rendben és ngyon élvezem a terhességet. Tuti, hogy legközelebb nem aggódva kérdezik! Sok boldogságot! 33 hetes kismama
2008. szept. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

ÉN ÉRTEM HOGY MIRE GONDOLSZ. MINDEN VÁLASZOLÓ FÉLREÉRTI. NEKED NEM AZZAL VAN A BAJOD HOGY VADIDEGEN FOGJA MEGKÉRDEZNI HANEM AZOK AZ EMBEREK KÉRDEZGETIK ELMONDÁSOD SZERINT ÁLLANDÓAN 5 PERCENKÉNT AKIK OTT VANNAK MELLETTED. EZ TÉNYLEG KICSIT IDEGESÍTŐ MERT AKKOR ARRA GONDOL AZ EMBER HOGY VAJON AZÉRT KÉRDEZIK MERT VALAMI BAJT ÉREZNEK? VAGY ILYESMI. MONDD MEG NEKIK HOGY NE KÉRDEZZÉK 5 PERCENKÉNT MERT AZ TÉNYLEG NEM JÓ, VAGY FELELJ ÚGY HOGY MÉG MINDÍG UGYAN OLYAN JÓL MINT AZ ELŐBB. ÉN MEGÉRTELEK. NEM ARRÓL VAN SZÓ HOGY MEGÁLLÍTANAK AZ UTCÁN MERT AZ TÉNYLEG NAGYON KEDVES TŐLÜK, HANEM HOGY EZT SEM KELL TÚLZÁSBA VINNI. A KÉRDEZŐ PERSZE HOGY ÖRÜL NEKI HOGY FOGLALKOZNAK VELE, DE EZ MÁR TÉNYLEG SOK. NE ÚGY ÍRJATOK NEKI MINTA NEM SZERETNÉ HOGY TÖRŐDJENEK VELE! SZERINTEM TELJESEN TERMÉSZETES AMIT ÍR. ÉN IS A FALRA MÁSZNÉK HA 10 PERCENKÉNT HÍVOGATNA A CSALÁDTAGOM HOGY MI VAN, MÉG MINDÍG JÓL VAGY?? AGGÓDJANAK, DE AZÉRT NE KERGESSENEK VELE AZ ŐRÜLETBE.

SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK! ÉS BOLDOG BABAVÁRÁST ÉS MAJDANI BABÁZÁST MINDEN VÁLASZOLÓNAK!

2008. szept. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy megértetted mire akartam kilyukadni utolsó válaszoló! Ahogy jól megfogalmaztad örülök és el is várom hogy érdeklődjön mindenki, de hogy 1 ember óránként hívjon hogy mi van, még jól vagyok-e ugye? Ettől csak inkább beparázok és elkezdek aggódni, hogy tudnak valamit...?? Az hogy idegenek majd meg fogják kérdezni az tök jó dolog a mai világban. Ne úgy értsétek amit írtam hogy nem akarom hogy megkérdezzék egyátalán...SŐT...de ne fél percenként ugyan az az ember
2008. szept. 5. 18:37
 16/16 anonim ***** válasza:

És én mit mondjak annak, akiről tudom, hogy utálja, hogy babát várok, mégis állandóan megkérdezi, más nem is érdekli, és hallom a hangján, a hangsúlyon, hogy azt várja, hogy mondjak neki valami rossz hírt, hogy elhalt, vagy beteg, vagy valami, amit csámcsogni tudna...?

Ha szeretettel kérdezik, akkor szeretettel el lehet hárítani, a tied még jobb eset.

Szép babavárást!

2008. szept. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!