Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon idegesít hogy a körülöt...

Nagyon idegesít hogy a körülöttem élők egyfolytában napjában többször kérdezik hogy hogy vagyok. Persze jó hogy törődnek velem, de már sok, hogy mindíg ezt kérdezik. Mintha valami bajom lenne.8 hetes vagyok. Mit mondjak nekik?

Figyelt kérdés
2008. szept. 5. 15:00
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Gondolom ha baj lenne vagy nem lenne ott a pici (felszívódik, elhal) akkor véreznék?! Nem tudom hogy hogyan mondjam meg nekik hogy ne kérdezgessék már egyfolytában. Nem akarom őket megbántani, mert aranyos tőlük hogy törődnek velem, de ez már idegesítő! Én is aggódok és kár hogy nem látok bele a pocimba.
2008. szept. 5. 15:02
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván egyenként nem tudják, hogy aznap már ők az ötvenedikek, akik megkérdezik... Mindenki azt hiszi, hogy aznap csak ő kérdezte meg :) Engem az első perctől kismamának hívnak a munkahelyemen és először zavart, mert aggódtam, hogy baj lehet, és akkor milyen rosszul fog majd kijönni, de most már szeretem, kezdek hozzászokni, meg a kérdésekhez is. Hidd el ha egy hétig nem kérdezné a kutya sem, hogy érzed magad, nagyon rossz lenne!

Sajnos egyébként ha baj van, sokszor nem lehet érezni, ha elhal a baba odabent, semmi jele nincs akár 1-2 hétig sem :(

De ezen ne is gondolkozz, csak válaszolj mindenkinek, hogy minden rendben van, mert ezzel odabent is ezt erősíted :)) És a pozitív gondolatok pozitív dolgokat szülnek :) Boldog babavárást! 20 hetes kismami

2008. szept. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
És mi lesz még később!?Amikor már látszani is fog,hogy babát vársz! Akkor még az is megfogja kérdezni,hogy jól érzed-e magad akivel egyébként max. köszönő viszonyba vagy. Meg amikor majd többes számban kezdenek el beszélni rólad! Na nekem az a nagy kedvencem! És a pocak simogatás! Mintha köztulajdon lenne... Sajna ezzel tényleg meg kell tanulni együtt élni,mert az emberek ilyenek. :)
2008. szept. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Csak válaszold azt, hogy köszönöm jól vagyok! És gondolj bele, még ezután jön, hogy hány hetes vagy? mikorra vagy kiirva? fiu vagy lány? hogy fogják hívni? és miután mindezt elmondtad, azt mondják, mindegy, hogy mi lesz, egészséges legyen. Aztán jönnek a de hideg van rátok, jajj ebben az időben hogy birod? szöveg. De tudod mit, én ugy gondolom, ha te megállnál egy kismama ismerősöddel beszélgetni, miket kérdeznél? Nem ugyanezt? dehogynem. mert például hogy jönne ki az, hogy nem kérdeznél tőle "olyan" dolgokat, ami az állapotára vonatkozik, akkor miket tudnál kérdezni? mondjuk hülyén jött volna ki, ha tőlem megkérdezték volna, hogy mi ujság a munkahelyen, mikor tudták, hogy nagy pocakkal nem dolgozom már, vagy olyan kérdések, amik nem jól jönnek ki. gondolom érted, mire akarok célozni, inkább kérdezzék meg 100-an, mint senki, mert akkor meg rosszul esne.

38 hetes kismama

2008. szept. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem bántod meg őket azzal, ha őszintén megmondod, hogy téged zavar az aggódásuk. Nyugtasd meg őket, hogy nincs okuk rá.
2008. szept. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
az előző válaszoló vagyok, a hassimogatást én szépen elhárítottam, azt pedig egyértelmű, hogy a babával minden rendben!
2008. szept. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

szia! sajnos, lehet, hogy ehhez hozzá kell szoknod. lesz idő, amikor majd mindenki azt kérdezi: mocorog már? és most mozog? fiú lesz vagy lány? hogy van a picurka? :) néha tényleg idegesítő, de általában tényleg csak kedvesség.

Nekem van rokonom, aki mindig úgy kérdezi meg hogy "Hogy vagy?", mintha már össze kellett volna dőlnie a világnak. Hát az tényleg idegesítő, mintha ilyenkor el kellene kezdenem panaszkodni, hogy ez fáj, az fáj. Hát ezt a szivességet nem teszem meg, egyrészt mert nincs is ennél jobb dolog a világon, mint babát várni (még akkor is, ha épp fáj valami, vagy épp rosszul érzem magam), másrészt mert hiszem, hogy a pozitív gondolkodás segít is átlendülni a nehezén.

Ettől eltekintve általában szívesen veszem a hasonló kérdéseket, mert tudom, hogy őszinte érdeklődés, és tényleg kíváncsiak rá, hogy jól vagyunk e.

2008. szept. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, tényleg idegesítő lehet most az elején, amíg az első, kritikus harmadban vagy. Talán később is idegesítő lesz. De ha már látványos pocakosan fogsz tolatni valahol, ismerőssel találkozol, az is lehet, rosszul esne, ha meg sem kérdezné, hogy érzitek magatokat. A legtöbben tényleg nem tolakodásból kérdeznek, hanem őszinte érdeklődésből és biztosítanak a jókívánságaikról. Te hogy viselkednél hasonló helyzetben?

Gyakran bejárok a férjem munkahelyére (hipermarketben dolgozik), sokan ismernek ott engem is. Eleinte nekem is furcsa volt, kellemetlen, mert véletlenül tudódott ki a terhességem, nem akartam, hogy ott "csámcsogjanak" rajta. Úgy gondoltam, elég lesz tudniuk, ha már látványos lesz. A félreértés elkerülése végett: nem titkolni akartam, csak úgy gondoltam, nem közhír, hanem magánügy. Azóta lépten-nyomon megállítanak, 2 lépést teszek, már jönnek hozzám, kérdezgetnek. Néha olyan is, akiről nem is tudtam eddig, hogy én ismerem. De nem tolakodóak. A férjemet is megkérdezik, ha pár napig nem látnak engem, minden rendbe van-e. Szépen lassan hozzászoktam, mostanra pedig már jól is esik!

31 hetes pocakos

2008. szept. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok, 38 hetes vagyok,úgyhogy tőlem is jó sokan kérdezik már, tényleg idegesítő a legelején is, de főleg a vége felé....:)

Viszont tényleg zavarban vannak mit kérdezzenek. Voltatok már kórházban súlyos beteget látogatni? Ott is ez a félszeg szituáció, hogy miről beszélj vele. Üsd el annyival, hogy jól, és kérdezz vissza, na és nálad mi újság? Mindenki magáról szeret beszélni úgyis.:) Amúgy meg tényleg rosszul esne az is ha nem kérdeznének semmit. Az embernek ilyenkor semmi nem jó. Főleg a végén..:) Arra meg ne gondolj, hogy valami baj lehet. Miért lenne? Kitartást, szép hónapokat, jó egészséget!

2008. szept. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Félre ne értsetek! Nem az idegesít ha egy ismerős megkérdezi hogy vagyok, hanem hogy a családtagjaim, pl a tesóm egy nap 20szor felhív és mindíg megkérdezi. 1nap 100 szor. Ez idegesít. Kérdezzék meg nyugodtan akár naponta, de hogy egy nap egy ember többször!!! Az már kicsit sok.

2008. szept. 5. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!