Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amniocentézis kromoszóma...

Amniocentézis kromoszóma tranzlokáció miatt?

Figyelt kérdés
A férjemnek van kiegyensúlyozott kromoszóma reciprok tranzlokációja és ez miatt kellett az amnio mert a baba lehet beteg és egészséges 50-50% az uh-k teljesen rendben vannak kivéve h echodens beleket talaltak de önmagában azt mondták h nem nagy baj(Dr Vízer)de ezen kívül semmi,volt egy ikertesója is de elhalt a 13.héten.nagyon félek h mi lesz az eredmény!Tanácsok,vélemények?

#lombik #amnio #tranzlokáció
2015. júl. 29. 22:42
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam h első bébi és 3.lombikra jött össze,nagyon félünk h őt is elveszítjük,rengeteget harcoltunk érte!:(
2015. júl. 29. 22:44
 2/16 anonim ***** válasza:
Nézd, ha vállaljatok betegen is, felesleges a vizsgálat
2015. júl. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Beültetés után sokszor az egyik iker elhal. Lehet, ő beteg volt, aki meg maradt az nem. Sajnos türelemmel kell lenned, mert ezt itt senki meg nem tudja mondani, hogy mi lesz. Mikor voltál és mikorra ígértek eredményt?
2015. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tudom hogy senki nem tud itt nekem mondani semmit és nem is várom de abban reménykedem hogy az uh-on mindent rendben találtak pedig tényleg úgy átnézték hogy csak na..az ikertesó kromoszóma rendellenességgel volt súlytott,azért halt el de ő a legelejétől rendellenesen fejlődött és később is tűnt fel az uh-n egy héttel.Hétfőn volt az amnio,a genetikus személyesen fog hívni amint megvan az eredmény,azt mondta hogy a legjobb esetben is a mintavételtől 2 hét!
2015. júl. 30. 13:11
 5/16 anonim ***** válasza:

Én szorítok, hogy minden rendben legyen (nekem is volt nemrég chorionbiopsziám). Sejtem, hogy nagyjából min mehetsz most keresztül.

Hol volt a mintavétel? hány hetes vagy most?

Most pihenj amennyit csak tudsz és bízzál magatokban.

2015. júl. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az egyik lehetőség, hogy már a férjed egyik szülőjében is benne volt és azt örökölte, vagy hogy nála keletkezett először és a ti gyereketek is tovább örökli ugyanabban a formában. Ilyenkor a tünetek is ugyanazok mint a párodnál (általában semmi). Vagy az egészséges kromoszómát örökli. Mindkét esetben egészséges.

Van esélye van annak, hogy kiegyensúlyozatlanként örökli, de azért a legtöbbször a kiegyensúlyozottat szokták... hát.. azt senkinek sem szoktam mondani, hogy "biztos-minden-rendben-lesz", de ez az én józan parasztim szerint alatta van az 50%-nak.

A két hét meg teljesen normális amnionnál. Ennyi minimum kell a sejteknek a szaporodáshoz.

2015. júl. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Pécsen volt a mintavétel,az öröklési arányokkal kapcsolatban én is úgy vélem hogy sok az 50% kiegyensúlyozatlan öröklési esély de azért az bíztató hogy egy igen átfogó genetikai uh-nak jó lett az eredménye nem?Az nem érdekli hogyha ugyan azt örökli ami az apukájának van csak ne kiegyensúlyozatlant...
2015. júl. 30. 15:13
 8/16 A kérdező kommentje:
Ma vagyok 17+4 hetes
2015. júl. 30. 15:19
 9/16 anonim ***** válasza:

Sajnos elterjedt tévhit, hogy ha az UH rendben van akkor minden rendben. Legtöbb helyen azonban alá is íratják, hogy az UH soha nem 100%-os. Próbálj meg a 19. héten egy UH-ra elmenni, mert akkor néznek valamit az agyállományban ami a 19. héten látszik legjobban (sajnos nem tudom, hogy ez pontosan mi).

Down-osok egyharmadánál van csak UH eltérés, a mentális betegségek meg nem látszanak, így a genetikai UH mint kifejezés csak megtévesztésre jó sajnos.

Első babád?

2015. júl. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
16 hetesen voltam ezen a "nagy" un-n egy igen neves orvosnál és azt mondta h ő most mindent megnéz amit a 18.hetin szoktak sőt még többet,átnézte a baba minden apró részletét,az agytól a szívbillentyűktől a belső szervekig mindent,még az újj perceket is megszámolta,amúgy igen első baba 3. Lombikra sikerült az ikertesójával együtt de ő sajnos elhalt a 13.héten!
2015. júl. 30. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!