Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiderült, hogy terhes vagyok....

Kiderült, hogy terhes vagyok. Párommal beszéltem erről, de ő nem akarja a babát, én viszont nem akarok 'megszabadulni' tőle. Vajon meg fog változni a véleménye idővel?

Figyelt kérdés

Mondta, hogy vetessem el, mert nem fogja elrontani az életét, az álmait nem fogja 'ez' miatt feladni, és különben is már öreg ehhez (35 éves). Már van egy idősebb fia, vele jól kijön, szereti (előző házasságából). 10 évvel fiatalabb vagyok nála, az iskolát a következő évben fejezem be (egy vizsga kell már csak). Munkaviszonyom nem volt, csak diákmunkák és alkalmi munkák. Szüleim mondták, hogy mindenben támogatnak, segítenek nekünk, de így sem akarja a babát.

Nagyon szeretem, de sajnos így a kapcsolatunknak látom a végét. A babát mindenképpen meg akarom szülni, már most nagyon szeretem.

Olyanok válaszát várom, akik jártak hasonló cipőben.


2015. júl. 8. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Az ilyen férfi miért nem védekezik????
2015. júl. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5%
Az apa akarata ellenére megtartani a babát nem a legjobb ötlet. Nem valószínű, hogy meggondolja magát, így igencsak esélyes, hogy max anyagilag támogat majd, a gyerekkel kapcsolatot nem tart. Segelyre, szülők nyakára szülni nem jó ötlet.
2015. júl. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
ELSŐ! Biztosan újat mondok neked, de nincs olyan, hogy 100% biztos védelem
2015. júl. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem mondasz újat nekem, de milyen férfi az, aki 35 éves fejjel szabadságra hivatkozva elvetetné a gyerekét, akiért pontosan annyi felelősségel tartozik, mint az anyja?? Ha annyira nem akar gyereket, hogy inkább ezt választaná, akkor megtalálhatja annak a módját, hogy az esélyt a lehető legkisebbre csökkentse. Kétlem, hogy itt gumi-gyógyszer-spermiciden át lett a baba, hidd el!
2015. júl. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Több ismerősöm járt így, sose fogod megbánni, hogy a gyereket választottad :) Pasi van sok még a világon, de a gyerek kincs.


(Nekem 2 babikám van, imádom őket.)

2015. júl. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
82%
Kedves kérdező! Amikor terhes lettem a babámmal, a férjem leitta magát, majd egy hét múlva beadta a válókeresetet. Azóta el is választottak minket közös megegyezéssel. Nem volt könnyű, most sem az. De anyukám támogat, és eszembe sem volt elvetetni, ahogy a volt férjem kérte. Férfi ezer van, de gyereked lehet csak ez az egy lesz. Ráadásul nem tudhatjuk előre, hogyan reagál a szervezeted az abortuszra. Ők könnyen beszélnek. De azért tőle is megkérdezném, ahogy az exemmel tettem, hogy levágatná-e a fél golyóját, ha erre kérném? Attól még lehetne gyereke később. Persze nem tette volna meg. Amúgy meg egyet értek az előttem szólóval. Védekezés nem fordult meg a fejében??? Ezt kérdeztem én is, 10 évnyi házasság után, amennyiben nem akar gyereket. Mert nem a neten rendeljük őket ám! És ez rajtuk múlik csak igazán!!! Dehát zokniban uyge nem szeretnek fürödni! Tömjük mi magunkat gyógyszerrel? Hát nem? Jól fogsz dönteni, csak bízz magadban!
2015. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos jól látod, a kapcsolatnak vége, ha te megtartod a babát. Még ha 25-30 között lenne a párod, azt mondanám, még kell neki pár év, és megérik az apaságra, de aki 35 évesen ennyire ellene van, az már nem is fog időben megérni rá. Lehet azért áll így hozzá, mert már van egy neki és tudja mivel jár a gyerekvállalás és köszöni szépen, de nem kér belőle még egyszer.

Tisztázni kellett volna ezeket a dolgokat, mielőtt összekötöttétek az életeteket. Ezt már akkor tudnod kellett, mikor még alig jártatok és ha tudtad, hogy egy nap majd lehet akarsz egy babát, de párod nem, eleve nem kellett volna együtt maradni. Most legjobban te szívod meg, mert a gyerek abban fog felnőni, hogy nincs csak hétvégi apukája, neki ez lesz a normális, nem fog neki hiányozni annyira az igazi, te viszont gyerekkel sokkal nehezebben találsz majd új párt. Az apuka meg lemond a gyerekről, így még gyerektartást sem kell majd fizetnie.

Nagyon húzós kérdés, mert azzal is számolni kell, hogy mi van, ha soha többet nem találsz normális párt, mert nem lesz, aki elfogadja a gyerekedet. Persze nagy öröm a gyerek, de társra is szükség van. De függetlenül attól, hogy megmarad e a gyerek, vagy sem, én a pasit kirúgnám a helyedben. Nem egy a célotok.

2015. júl. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Szia, pont ugyanígy voltam mint Te párom 36 éves én 27. Nem akarta a gyereket, hallani sem akart róla, egy hétig csak az abortuszról regélt nekem . Viszont egyik nap közöltem vele hogy vagy Vele vagy nélküle, de én megtartom ezt a gyereket, és nem érdekel mit mond.Tudtam ha elvetetem a gyereket nagyon megbánom , és az apukáját is meg utálom. Nem lettem volna képes rá. egy héttel később össze költöztünk és most itt van a pocakomban a 23 hetes kis csodánk akit már apa is vár. Az a véleményem hogy ha elveteted a babát akkor is tönkre megy a kapcsolatotok , mert nem fogsz tudni már ugy nézni a párodra mint eddig, viszont gyerek sem lesz, csak egy hatalmas üresség benned. Állj a sarkadra, és küzd a z akaratodért. Ha emiatt elhagy nem volt kár érte, írtad hogy a szüleid segítenek, nem leszel egyedül és lesz egy gyönyörű gyereked. Bennem legalábbis ezek a gondolatok motoszkáltak. És végül az is lehet hogy a párod is meg gondolja magát. Lehet csak meg ijedt, mert egy kis baba fenekestől felforgat mindent :) Fel a fejjel , ne add fel az álmod :)
2015. júl. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Aki 35 évesen nem akar gyereket, annak valószínűleg már nem fog megváltozni a véleménye. A Diplomás GYED-nek olvass utána. Nem tudom milyen iskolát végzel, de ha felsőfokú intézmény és nappali tagozaton vagy, akkor jogosult lehetsz rá.
2015. júl. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

Elképesztő önzőségnek tartom ezt a párod részéről. Az neki semmit sem számít, hogy Te igenis szeretnéd ezt a pici babát? Ha ennyire különbözik a véleményetek szerintem is mindenképpen a kapcsolatotok rovására fog menni, akárhogy döntesz. Te mérlegelj mit akarsz! Ha elveteted, akkor sem fogsz már tudni úgy a párodra nézni, mint ezelőtt, mert tisztában leszel vele milyen önző és hogy reagálna ilyen helyzetben. Nem tudnátok úgy folytatni a kapcsolatot mint korábban. Ha megtartod, akkor meg az lesz a baj.

Én drukkolok Nektek.

Valóban nem a legjobb apa nélkül vállalni egy gyereket, de nem te leszel az első, aki ezt végigcsinálja. Ha a szüleid támogatnak, akkor én biztos megtartanám a helyedben.

2015. júl. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!