Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, ti is beizzadtok...

Kismamik, ti is beizzadtok ott lennt? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
Tegnap délután vettem észre mikor sétáltunk,nagyon melegem volt,a nacim is elég vastag anyagból volt,és itthon vettem észre, hogy nyirkos a bugyim,főleg két oldalt,ami ott van a combtövemnél, meg éjjel is ugyan ez volt. Csak az oldalamon tudok aludni felhúzott lábakkal, nyakig betakarózva,és eléggé kiizzadtam.még a mellkasom is vizes volt,meg szintén nyirkos a bugyim.elgondolkodtam, hogy remélem nem a magzatvíz volt, mert még csak 26 hetes vagyok.
2015. ápr. 17. 08:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Semmit nem tehetsz ellene, meleg van, én nem terhesen is beizzadok.
2015. ápr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Még annyi, hogy legalább este ne legyen rajtad bugyi, hagy szellőzzön.
2015. ápr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mióta kismama vagyok sajnos én is ezzel kűzdök. Ami bevált, hintőpor és tisztaságibetét, azóta nem lesz nyirkos a bugyim ami ugye segití a bacik megtelepedését.
2015. ápr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Ugyanezt akartam kérdezni. Szóval igen... Az előző terhességem téli volt, szóval nincsenek ilyen emlékeim, de tegnap... Hát, durva volt. Itt nálunk 29 fok volt délután, szaladgáltunk a játszótéren a kislányommal, tehát nyilván emiatt, de soha nem voltam izzadékony, most az lettem, mindenhol. :(((
2015. ápr. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Akkor nem csak én vagyok így... tegnap séta közben rendesen megijedtem, hogy mitől vagyok vizes "odalenn", 28 hetesen korai lenne a magzatvízszivárgás. Aztán itthon megnéztem, és megnyugodtam, hogy csak megizzadtam, mert nekem is csak kétoldalt, a combtőnél volt vizes. Éjjel is jobban izzadok. Persze ez nem vigasz Neked, csak tudd, más is van így...
2015. ápr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#3

A hintoport es a tisztasagi betet sem ajanlott.


A hintopor a huvelybemenetnel fertozest okozhat.

Ugyanigy a betet is azaltal, hogy nem enged szellozni. A legatereszto betet egy hazugsag. Egyik sem az.


Kerdezo, vekony, 100% pamut fehernemut es nadragot viselj. Ha kell akkor cserelj bugyit naponta tobbszor, es torold at magad torlokendovel. A patikaban lehet kapni antibakterialis nedves intimkendot.

2015. ápr. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
No akkor még egy kiegészítés: totál igaza van az utolsónak abban, hogy a hintőpor a legkevésbé sem ajánlott a szeméremtesten. A tisztasági betét van, akinek bejön, az igazi a 100% pamut fehérnemű. És még egy: antibakteriális törlőkendővel nehogy törölgesd magad, kiírtja a természetes flórát is, utána pedig jöhetnek a gombák meg az antimikotikumok. A kereskedelmi forgalomban kapható intim higiénés eszközök jó részét egyébként a klinikum maximálisan indokolatlannak is tartja. Tehát: pamut, pamut, pamut, és tűrés. :/
2015. ápr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyet kell értsek, a hintőpor tilos, ahogy a betét sem a legjobb, hiszen egyik sem légáteresztő, ilyen melegben pedig elősegíti a fertőzéseket. A pamut fehérnemű a tökéletes, és a nedves törlőkendő sem javallott, de ezt az előző válaszoló leírta. Amit én javasolni tudok, mert bevált a terhességem alatt, napi többször mosakodj meg, ha úgy érzed, hogy megizzadtál, és jó szárazra töröld meg magad. Nekem sokat segített, és még gombás fertőzésem sem volt a várandósságom ideje alatt... :D
2015. ápr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jajj,akkor jó,hogy nem vagyok ezzel egyedül. Mármint megnyugtat,mert már féltem, hogy a magzatvíz szivárog, 26 hetesen meg még nem kéne. Hát az az igazság, hogy a huszonhat hetem alatt sokat használtam tisztaságit, mert elég sok volt a folyásom, de rá kellett jönnöm, hogy az is közrejátszik,mert hiába légáteresztő,sokkal rosszabb volt a helyzet, mikor non stop hordtam.Úgyhogy ha nem muszáj, akkor azt hanyagolom. Meg ha bennt van a tisztaságim, akkor jobban izzadok. Csak nem tudom miért, mikor elvileg átengedi a levegőt,meg szellőzik. Fene se érti ezt.
2015. ápr. 17. 13:34
 10/11 anonim ***** válasza:

#6 vagyok ujra


Igazatok van, a legtobb torlokendo igaz, hogy tisztit, de felboritja a huvelyflorat. Ezert is ne drogeriakban vegyetek intimkendot.


Amit en hasznalok, az csak patikaban kaphato. (Nem mindegyikben.) Dermatologiailag tesztelt, 5,5-os PH-ja, igy megtartja a huvely termeszetes savassagat. Nincs benne sem alkohol, sem paraben, desztillalt vizzel keszult.

Olyanoknak ajanljak, akik tartosan fekvobetegek, igy hosszutavon nem tudnak alul mosakodni.


Az elozo terhessegem felszallo fertozes miatt ert veget a 25. heten. Ezert is vagyok nagyon kenyes erre a temara.


Most 23 hetes vagyok, es alig van folyasom. A laborjaim is jok.


Ja, mellette napi 2 deci probiotikumos kefirt is iszok, mert az is helyreteszi a huvelyt es a belrendszert.


Remelem tudtam segiteni.

2015. ápr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!