Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az információs társadalom...

Az információs társadalom elterjedésével manapság már mi szerepe van a védőnőknek? Szívesebben kérdezitek őt, vagy inkább lecsekkoljátok az Interneten a kérdéseteket?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 9. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem szeretem a védőnőnket, kicsit ki van égve, szerintem.

Hasznos információval nem szolgált, inkább csak kritizált.

Orvostól, könyvekből, erős kritikával a netről szedtem az információkat.

2015. ápr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom...a net még soha nem nézte meg a pisimet, nem mért vérnyomást és súlyt sem. :D

Nem hiszem, hogy tönkremennék védőnő nélkül, de szerintem jó, hogy van a védőnői szolgálat, és hogy figyelnek a babákra. Persze tudom van olyan védőnő, aki inkább zavaró tényező, de pl. a miénk egy tünemény. Ellennék nélküle is, de egyáltalán nem zavar, hogy van és jön.

Amúgy sokat olvasok neten, és néha eldobom az agyam, hogy mennyi az infó (sok hasznos és sok sületlen infó...ezekből aztán lehet mazsolázni).

Plusz ugye a net nem igazán veszi észre, ha egy családban gondok vannak (pl. ütik-verik a gyereket), úgyhogy jó, ha vannak erre szakemberek. Főleg, ha azok tényleg megbízhatók és jók.

2015. ápr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem arról szól, hogy őt kérdezzük vagy a netet.

Hanem a védőnő kimegy, megnézi jó helyen, jó körülmények között, megfelelően fejlődik-e a baba. Nálunk papírt is tölt a fejlődésről.

Persze ha gondom van vmivel, akkor megkérdezem őt és a netet is. Az első gyereknél sok hasznosat mondott a védőnő, 45 körüli 2 gyerekes nőci volt. Meg volt egy olyan védőnő is, aki kb 15 évesnek nézett ki és semmihez nem tudott hozzászólni. Na, akkor volt a neten böngészés.

2015. ápr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem a védőnő és net között döntenék, hogy kit kérdezzek. Én a fogadott dokimat kérdezem, ha nőgyógyászati gond, ha meg más akkor szülésznő vagy gyerekorvos. Nekem első gyereknél még volt értelme a védőnőnek, de a másodiknál semmi. Fiatal is kislány volt hozzám képest és akkor Ő mondta volna meg hogy mit hogy kell, komolytalannak éreztem a helyzetet, őket inkább összeraknám egy ideig idősebbekkel, de egyedül nem hagynám őket látogatni.Akármennyire több évet tanultak, ha nincs saját tapasztalat akkor nem érti meg, hogy mi van az ordító gyerekkel éjszaka járkálni és meg mellemet sem tudott segíteni kifejni, ami gyulladt volt, stb. Most is olyan védőnőnk van akinek nincs gyereke, és nem tud nekem semmiben segíteni a 3. terhességnél, nem is nagyon találkozunk már. Ő is mondja le a találkozókat.
2015. ápr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A védőnőkben ott rendült meg a bizalmam, amikor egyik barátnőm mesélte, hogy a szopizni nem tudó újszülött problémára azt javasolta, tegyen pingponglabdát a szájába! A mi védőnőnk ennél azért értelmesebb, de igazi haszna inkább csak abban van, hogy meg tudom vele beszélni, mikor mehetek le az egészséges rendelésre soron kívül, mert egyébként egy arrogáns liba.
2015. ápr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!