Mi a neve annak a munkának amit terhesen a táppénz mellett is lehet végezni?
egyszerűsített foglalkoztatásra gondolsz, de táppénz mellett csak óvatosan, mert ha kiderül, hogy ezt el tudod végezni, a munkahelyeden meg tp-n vagy, vizsgálni fogják...
MEg lehet tenni azt, hogy két helyen dolgozol, és az egyiken vagy táppénzen, mert a keresőképtelenséget jogviszonyonként kell elbírálni, és lehet valaki az egyik jogviszonyban keresőképtelen (3 műszakos nővér a fertőzőn, terhesen), míg a mellékállásában keresőképes (heti néhány óra asszisztensként egy magánrendelőben), ez teljesen szabályos, törvényes.
De ha elmész tp-re a virágboltból, alkalmiban eg dolgozol a piacon, az bizony bukta.
akkor nehogy elmenj táppénzre!!!!!
Ha a munkaköröd veszélyes az állapotodra, a munkahelyednek fel kell ajánlania olyan munkakört, amit be tudsz tölteni. HA ilyen nincs, akkor otthon maradhatsz, és a távolléti díjad jár, ami ugye 100%, míg a táppénzed csak 50 vagy 60 lenne, biztosítási időtől függően. Csak a munkahelyek erről nem nagyon beszélnek, mert olcsóbb a dolgozó, ha tp-n van...
Viszont vagy ezt játszod meg (tehát távolléti díj, ha nem tud áthelyezni) vagy elfogadod a tp-t. De ha tp-re mész akkor nem dolgozhatsz semmit mellette, vagy pedig azokra a napokra amikor beugrasz nem kaphatsz tp-t. Mert ha tp-t is kapsz meg dolgozol is akár 1 napot is, és ezt az oep megtudja szépen megbüntet és az nem pár ezer forint lesz. Sőt rossz esetben még a tp-t is megvonhatják tőled. Mivel ugye a tp-t azért kapod mivel keresőképtelen vagy így ezen időszak alatt nem lehet semmilyen keresőtevékenységet végezni.
De a te dolgod én biztos nem kockáztatnék.
Utolsó vagyok, max annyit tudsz még megjátszani, hogy nem "teljes" tp-n leszel és akkor a kimaradt bér után kaphatsz tp-t.
Mert "Aki keresetének egy részét kapja meg, annak csak az elmaradt keresete után jár a táppénz".
Viszont kérdés, hogy utána csed, gyed esetében valószínűleg rosszabbul jársz.
hahó, csak akkor nem jár a keresőképtelen napokra tp, ha abban a jogviszonyában kap bért, ahol táppénzt.
Itt két külön jogviszonyról van szó!!!
Igen ez igaz akkor pl, ha mondjuk el lenne törve a lábad és nem tudsz bemenni dolgozni, de a másik munkádat el tudod látni otthonról. Akkor az egyik munkáért (ami bejárós) kapod a tp-t, a másikért pedig fizut.
Tehát te veszélyeztett terhesen max irodai munkát végezhetsz ott.
Január 1-től már a NAV is tud a táppénzedről, előbb, mint azt folyósítják, mert a béradatokat az OEP már nem a foglalkoztatótól kapja, hanem a nav-tól kéri ki.
Mivel az alkalmi munka a NAV felé be van jelentve, és a tp-ről is tudnak, esélyesebb az ellenőrzés, mint eddig volt a táppénzeseknél. Itt hamar kiderül, hogy nincs indok a veszélyeztetett terhességre (megtehetik, hogy orvosszakértő megnéz), akkor egyrészt megütöd a bokád te, másrészt a munkáltató, akitől megkérdezik, hogy hol a papír arról, hogy ajánlottak másik munkakört...
Szóval hiába gondolod, hogy ez legális (egyébként igen, az lehet, de esetedben nem szerencsés megoldás), lehet belőle bőven zűr.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!