Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az első terhességem problém...

Ha az első terhességem problémamentes volt, talán a második is az lesz, reménykedhetek?

Figyelt kérdés

14 hónapos a babám, plusz most 5 hetes terhes vagyok. Nagyon izgulok, nehogy baj legyen, hiszen most nem fekhetek egész nap az első babám miatt. Az első terhességemmel abszolút semmi gond nem volt, végig dolgoztam, végig tornáztam, nem vizesedtem, stb...


Mik a tapasztalatok második terhes vagy több gyermekes anyukák?

Köszönöm a válaszokat!


2010. febr. 16. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene feküdnöd? Állj pozitívan a terhességhez és nem lesz baj! Abból, hogy a elsőt hogy viselted, nem lehet a másodikra következtetni, mert minden terhesség más. De: nekem mind a 4 terhességem könnyű és problémamentes volt, pedig a 4. babát már 37 évesen vártam... Nem tornáztam, nem jártam terhestornára se, de végig foglalkoztam a nagyokkal, vezettem a háztartást, dolgoztam a kertben stb...ha az ember nem arra figyel, mi fáj, mitől lesz baja a picinek, akkor nem is lesz gond :)Gratulálok a picihez!
2010. febr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem semmi 4 terhesség :)


Tegnap óta tudom, hogy terhes vagyok, azóta ezen rágom magam, nehogy bevérezzek, vagy méhszájon tapadjon a méhlepény, vagy mit tudom én.

Lehet túl sokat olvasok itt...

2010. febr. 16. 21:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is problémamentes volt az első,most vagyok 10 hetes, és ikrek lesznek. Eleve veszélyeztett terhesség. Aggódom is, de azt hiszem tényleg túl sokat olvasgatunk a neten. Próbálok én is pozitívan gondolkodni. A strapát még egész jól bírom: futok a lányom után (15 hós), emelgetem a fenekét, házimunka megy (de már nem aggódom ha 3 órát ott áll a mosatlan, megvár. Lassítottam már most, amit lehet pihizek, apa is sokat segít (igazából nálunk az ikerterhesség miatt van nagyobb para, ha egy baba lenne, nem lassítanék még ennyire szerintem), ő fűrdeti a lánykát, mert estére már eléggé érzem a hasam, félek emelgetni ha nem feltétlen szükséges.

Nem lesz semmi gond, csak tényleg állj pozitívan mindenhez!

2010. febr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

szia. nekem 22hós babám van- nem egyszerü vele :) én is 5 hetes terhes vagyok. én is aggodtam ezen h ez hogy lesz, de már nem izgat :) odafigyelek h pihenjek is a kicsi mellett, már ha tudok, és odafigyelekk a táplálkozásomra. DE nem aggodom amiatt h bármi baja lehet a pocaklakonak. Ugy gondolom ha pozitivan állok mindenhez akkor nem lehet baj :):):):)

tégy te is igy :) sok kitartást.


ja nekem is problémamentes volt a terhességem elsőre - viszonylag - és ez már most totál más. Nincs két egyforma terhesség :)

2010. febr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

szia

az én első terhességem is probléma mentes volt, pedig stimulált volt

most járok a második végén, 38 hét, és bizony minden összejött, magas vérnyomás, toxémia gyanú, korán kinyilt méhszáj, ezért holnapután indítják is a szülést. és nagyon féltem a babám egészségét


pedig nagyon odafigyeltem az egészséges étkezésre, a megfelelő pihenésre, arra h ne emelgessem a fiamat állandóan, mégis úgy érzem, sokkal nehezebb mint az első

2010. febr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez mindenkinek más. A lényeg, hogy pozitivan állj hozzá és minden rendben lesz.

Én most vagyok 37 hetes, semmi problémám nem volt a második terhességgel, pedig szaladok a kis örökmozgó után, minden nap főzök, házimunkát is én végzem. Sokáig tornáztam és futópadon sétáltam is.


Problémammentes babavárást neked!

2010. febr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem van már egy kisfiam , és most vagyok 23 hetes terhes, én is ezért aggódom, de szerintem minden terhesség más. Én is futok a kicsi után, sokszor még emelnem is kell, de a lényeg a pozitív hozzáállás.Ugyan van amit nem irányíthatunk, hiszen ma azt mondta a doki hogy a beleivel nincs rendben valami. Tágnak látja. Ugyan azt mondta hogy ez genetikai dolog, öröklődhet, nem nyugtatott meg. Soha nem szedtem fogamzás gátlót, nem volt semmi baj az első terhesség alatt, sokkal többet pihentem,könnyű volt a szülésem, de most van egy ilyen dolog, ezt már nem én irányítom, nyugi, a fő hogy ne gondolj semmi rosszra.

K.

2010. febr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2010. febr. 17. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!