Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kalyhabol kiaramlo fust...

A kalyhabol kiaramlo fust mennyire veszelyes a magzatra nezve?

Figyelt kérdés

Kalyhank van, es faval futunk. Sokszor van, hogy nekem kell megpakolnom faval, es ahogy beteszem, kiaramlik egy csomo fust a szobaba. Erzem is, es nagyon irrital. Nappal kiszelloztetek, ejjel viszont nem tudok annyi ideig, hogy

teljesen cserelodjon a levego ( van egy 1 eves gyermekem, felek nehogy megfazzon), de van h nem is sikerul szelloztetnem. Sajnos massal a futest nem tudjuk megoldani. Neha amikor alszom es a parom tesz ra, arra kelek fel, hogy erzem a fustot a levegoben. Gondolom mas is fut kalyhaval, tudom, csak megfordult a fejembe, nem e karos a magzatra nezve. 17hkm.


2015. márc. 10. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Magzatnál, gondolom nem a hasadban levő méhmagzatra gondoltál, hanem az 1 évesre. Igen káros a füst, pláne, hogy a levegőnél nehezebb részecskék lesüllyednek és egy gyerekágy magasságában veszélyesebb, mint feljebb.
2015. márc. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze,hogy karos!
2015. márc. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerinted első a már meglévő 1 éves hogy lenne magzat???ááá ez fájt!!!!

A hasában lévőre gondolt....

ennyi nem hiszem hogy nagyon ártana a magzatnak.

de nektek annál inkább

2015. márc. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Talán meg kéne normálisan csináltatni a fűtésrendszert. Én ilyen körülmények közt nem nevelnék még egy gyereket sem, nemhogy még egyet vállalnék.

Nincs keret valami normális megoldás kiépítésére?

2015. márc. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha száraz fával fűtötök és a kémények jó állapotban vannak, nem szabadna sok füstnek kiáramlani.
2015. márc. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem csak a hasadban lévő babának, nektek sem egészséges, de muszáj megjegyeznem, hogy ti valamit marha rosszul csináltok ezzel a fűtéssel.

Nekünk két cserépkályhánk van (be van hozva a gáz, de nem adom a kályhákat, olcsóbb is és melegebb is van), de egy nap egyszer, dél-1 körül, jól megpakolom, időben becsukom, majd szintén időben lezárom, akkor azt többet nem kell piszkálni, nem kell rárakni, és van 24-25 fok bent. Ez egy 10-15 perces szellőztetéssel jár akkor, amikor fűtök, és kész.

És ahogy itt írják, ha a kémény rendesen átjárható, nem kéne annak a füstnek a szobába jönnie, ha kinyitod a kályhaajtót. Valószínűleg túl hamar csukjátok rá az ajtót, lefojtjátok a tüzet, amitől meleg nem lesz, mert a fa nem ég normálisan, csak izzik, ezért kell folyton ráraknotok. A kéményen meg lerakódik minden dzsuva, és el van dugulva, ezért füstöl a kályha a szobába.

Pucoltassátok ki a kéményt, kérjetek segítséget, hogyan kellene rendesen fűteni, és megszűnik a probléma. Nem vicc, nálunk sose löki vissza a füstöt a szobába a kályha, egy nap egyszer kell befűteni, hogy 23-25 fok legyen, és nincs füstszag. Nálunk is van, hogy én gyújtok be sokszor, de egyszer se csapott még pofán semmilyen füst ilyenkor, ha jól csinálnátok, nem lenne ez így.

22 hkm

2015. márc. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a gyanúm, hogy nem szelel a kémény. Normális esetben a hőmérsékleti különbségek és a folyamatos légáramlás miatt kéményben szinte vákuumszerű hatás van, kiszippantja a keletkező füstöt a szabadba. Az nem normális, hogy visszanyomuljon a lakásba! Nagyon sürgősen nézessétek meg szakemberrel + kéményseprővel, mert így még szénmonoxid-mérgezésre is van esélyetek...
2015. márc. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Van mar egy 1 eves gyermekem es most babat varok. 17 hetes vagyok. Rosszvolt fogalmazas
2015. márc. 11. 12:21
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazatok volt, valami enyhe dugulas volt, de van szemmonoxid jelzonk is. Mar orvosoltuk a problemat :) koszi a segitseget
2015. márc. 11. 12:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Nektek sem egészséges és a magzatnak sem. Gondolj csak bele a dohányfüstbe... nem csak az káros,ha te dohányzol,hanem az is ha körülötted dohányoznak és belélegzed. Jó,nyilván nincsen a kályhafüstben nikotin,viszont más káros anyag igen.
2015. márc. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!