Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik az első védőnőnél...

Mi történik az első védőnőnél való jelentkezéskor?

Figyelt kérdés
Most megyek először. 10 hetes vagyok. Milyen vizsgálatokat végeznek ilyenkor?
2008. aug. 25. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Kapsz egy kiskönyvet, kérdez pár dolgot.

Vizsgálatot illetően vérnyomás mérés, testsúly mérés. Elküld egy vérvételre, ha esetleg nem ő akkor majd a dokid fog.

Anyukádtól megkérdezheted volt e vmi "extra" betegséged gyermekkorodban, mert ezt is kérdezi majd.

Nagyjából ennyi azt hiszem.

(Ne felejtsd otthon a dokidtól kapott papírt,amin rajta van az uh. eredményed, TAJ kártya, személyi, lakcímkártya)

További kellemes babavárást!

Üdv.28 hetes kismama

2008. aug. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vigyél magaddal vizeletet is. És apától is kérdezd meg, hogy az ő családjában milyen betegségek voltak, vannak. pl.: diabétesz. + mi az apa vércsoportja. 32 hetes babás
2008. aug. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vizsgálatot semmi, hacsak nem mérnek súlyt meg vérnyomást.

Csomó kérdés, betegségekről stb...

Semmi extra.

2008. aug. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kitölti a kartotékodat, majd a kiskönyvedet. Megméri a súlyodat, vérnyomásodat, kapsz tájékoztató füzetecskéket, vagy újságok mintaszámát, elbeszélgettek, felveszi a kórelőzményt (nem ért tudni milyen betegségeken estél már át gyerekkorodban, ki miben halt meg a családban, van-e örökletes betegség, magas vérnyomás, stb.)

Felteheted neki a kérdéseidet is.

Odaadja a beutalókat, amiket vagy a házidokiddal vagy a nőgyógyásszal le kell majd pecsételtetned.

Én a 11. héten voltam először védőnőnél. Akkor kaptam beutalókat vérvételre, és vizeletvizsgálatra, amit a házidokim pecsételt el.

A következő alkalommal a 16. héten mentem hozzá, akkor odaadta az AFp-re és a Hepatitisre a beutalót, amit a nőgyógyász pecsételt le.

Következő alkalom pedig akkor lesz, amikor kiküldik neki az AFP-t, akkor kihozza és egyúttal megejti a családlátogatást.

De gondolom ez mindenkinél mésképp működik. :)

18 hetes kismama

2008. aug. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam vizeletet néztek,majd megcsinálták a kiskönyvet.Kérdeznek rengeteg mindent: adataid,párod adatai hogy hol dolgozik mikor született stb.Hol dolgozol,ki a dokid,akartátok e a babát vagy csak lett?Van e viszered,hány kg vagy,van e a családban valami betegség?Dohányzol e,kávézol e,iszol e?Kaptam babamagazint,meg beutalókat vérvételre,fül orr gégészetre,fogászatra,belgyógyászatra.Megmondják ki lesz a védőnőd,aki mostantól elég gyakran megkeres és segít hogy mikor és hová menj és mi mit jelent a papírjaidon. Ennyi.
2008. aug. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket. Felkészültem néhány válaszra. Ma megyek, és kiderül, hogy nálunk ez hogy működik. Boldog babavárást!
2008. aug. 26. 07:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!