Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit vajúdtál első gyermeke...

Mennyit vajúdtál első gyermeked születésénél és mennyit a másodiknál? A második fájdalmasabb volt mint az első? Hanyadik hétre született meg az első és hanyadikra a második?

Figyelt kérdés

Második babámat várom,én kezdek így a vége felé félni,hogy nehéz lesz és sokkal fájdalmasabb is mint az első :(

Súlyban mennyi volt az első és mennyi a második babád?


2015. febr. 15. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Az első szülés 24 óra volt, 3500g-os babával a kiírt napon.

A második szülés 26 óra, 8 nap túlhordással és 4360 gramm volt a "kicsi".

A második szülésnél nem kértem semmilyen fájdalomcsillapítót, sem oxytocint sem semmi mesterségeset, hát mit ne mondjak, pokolian megkínzott, de ugyanígy tennék most is. Semmiképpen ne stresszelj ezen! Minden rendben lesz!

2015. febr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első gyereknél éjjel fájdogált már a hasam, de délelőtt még hazaküldtek a kórházból. Este 9-kor lett meg a babám, 3040 grammal, 5 nappal a kiírt időpont előtt. Második babámnál napokig fájdogáltam már, de mikor tényleg beindult a szülés, nagyon gyorsan zajlott, ezért fájdalmasabb is volt, mint az első. Alig több mint egy órát töltöttem a szülőszobán, 3740 grammal született, 10 nappal a kiírt időpont előtt. Harmadik babám meg minden szempontból közepes volt, súlyra is, vajúdási időre is. Egyik szülés sem volt nehezebb mint a másik, csak más volt.
2015. febr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 piroska és a farkas ***** válasza:
10perces fàjàsokra ébredtem éjjel. Fél óra múlva hívtuk a mentőt. Mire a kórhàzba értünk- kb 5 perc alatt - és mondtam, h a férjemmel szeretnék vajúdni, mondtàk, h hàt azt màr nem fogok....viharos gyprsasàggal jött a kislàny,4 kg fölött. Rettenetesen fàjt hetekig a gàtsebem, lépni alig birtam. Màsodik még nincs, de bannam is van félelem, h pl mi van, ha nagyobb lesz.... Maga a szülés könnyű volt mert nem vette el az erőmet az óràkig tartó vajúdàs, és bàr fàjt, persze, de emiatt konkrétan a szülés tekintetében nincs bennem az, h jaj, csak azt ne... De szerintem ne félj! Lehet h ugyanolyyan szülésed lesz, lehet, h nehezebb, de meg fogjàtok tudni csinàlni, hajrà!
2015. febr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1. baba kislány 3 óra nagyon fájdalmas 40+2 hétre 3400 gr 2. baba kisfiú 1,5 óra kevésbé fájdalmas 39+5 hét 3200 gr 3. babával vagyok 39 hetes, péntekre várom a második kisfiúnkat :)
2015. febr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a biztatást :)

Első babámmal 24 órát vajúdtam,de az igazán kemény része 2 óra 50 perc volt kitolással együtt. 3300g-al született kiírt nap után egy nappal.

Én már annak is örülnék ha most ,,csak,, 12 órát kellene vajúdnom és nem lenne fájdalmasabb mint az első babám szülése.Jó volna max 2 hét múlva megszülni,ma vagyok 36+3 hetes kismama. :)

Kedves utolsó kívánok neked komplikációmentes gyors és könnyű szülést :)

2015. febr. 16. 13:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Első gyermekemmel 16 órát vajúdtam, a hüvelyfalat is végigrepesztette kifele jövet. 3900g és 56cm kisfiú, 39. héten született. Rá két és fél évre kislányom 2,5 óra alatt született meg a 40. hétre kereken 4kg és 55cm volt. Sikerült gátvédelemmel megszülni. Rá két évre, e hónap 8-án született meg a második kisfiunk 4kg-val és 60cm-vel. Burokrepesztéstől számítva 3,5 óra első fájástól számítva alig 2 óra. Nekem egyre könnyebb volt a szülés és egyre gyorsabb is.
2015. febr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!