Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes kismama vagyok,...

18 hetes kismama vagyok, szerintetek normális, hogy a dokim még egyszer sem vizsgált meg kézzel vagy hüvelyi ultrahanggal? Mindeig csak hasi ultrahanggal néz meg. Nekem nem hiányzik, hogy "nyúkáljon", csak kiváncsi vagyok, hogy másnál is van-e így.

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 12:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
hát pedig nyúlnia kéne. igy fogalma sincs a méhszáj állapotáról. de gondolom a kismama könyvbe azért odavésett egy- két számot hasraütésszerűen. nagyon bátor.
2010. febr. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hüvelyi uh-val már nem is fog, abból már nem látnak semmit. Kézi vizsgálat pedig még nincs, általában még nem szokták ilyenkor a méhszájat vizsgálni, de ez is dokija válogatja, valaki mindig nézi, valaki csak a végén.
2010. febr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem néztek még méhszájat sajna,pedig jó lenne tudni mi a helyzet.Holnap megyek pont vissza,kiváncsi leszek megnézi e?26 hetes kismami
2010. febr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem sem vizsgál a dokim hüvelyivel, mert hasin szépen látszik minden (de egyébként is azt csak az első trimeszterben szokták).

Előző terhességemnél nem tudom pontosan mikor, de az biztos, hogy a 20. hét után vizsgált meg először manuálisan.

2010. febr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Nálam eleve hüvelyi ultrahanggal és manuális vizsgálattal állapította meg a terhességet. 13. hétig elvileg hüvelyi ultrahangot használnak a dokik, mert azon még jobban látszik az apróság (közelebb van a vizsgálófejhez, a hasi ultrahangnak több szöveten kell áthatolnia). Az első kötelező ultrahangon is azzal vizsgáltak a kórházban. Most nézem a kiskönyvem, az első Cg feljegyzés a 13 hetes terhesen volt, vagyis akkor már nézte a méhszájamat.
2010. febr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
nekem eleve nem ír soha a kiskönyvembe. Idáig 1x voltam terhesgondozáson, ott írtak bele. pedig a 16. héten volt egy kis vérzésem is, de akkor sem nézett meg manuálisan csak ultrahanggal. azt mondta hogy levállt egy kicsit a méhlepény széle, pihenjek.
2010. febr. 10. 14:16
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Igaz magán doki és én el is várom ezért az alaposságot: az első három hónapban hüvelyi uh-val nézte meg a babát, a 12. héten pedig megnézte manuálisan a méhszájat. A 16. héten szintén. Így állapítja meg hogy zárt e. Ezt be is írja a kis könyvembe minden egyes alkalommal. Ez alapvető dolog, hiszen ha nem kellően zárt a méhszáj feljuthat a fertőzés, vetélés lehet belőle. Ennek a kizárása érdeke mindenkinek azt gondoltam, de úgy látszik vannak dokik, akik igen lezseren veszik ezeket a dolgokat.
2010. febr. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
azt hogy zárt -e a méhszáj, lehet e látni hasi ultrahangon??
2010. febr. 10. 15:07
 9/18 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
13:27 vagyok. védőnőhöz se jársz, ott se írnak bele? Nálam ez úgy ment, hogy amikorra a doki visszarendelt, azon a héten vizsgálat előtt elmentem a védőnőhöz pisimintával, ott volt vérnyomásvizsgálat, súlymérés, kellemes női csevej stb. Ezt a védőnő dátummal-pecséttel beírta, és az aktuális véreredményeket is rögzítette, ahol éppen kellett. Majd a védőnő által megkezdett rovatba írt be a doki, írta a cg-t meg a többi megjegyzést. Nekem a végére betelt a kiskönyv, mert az utolsó harmadban veszélyeztetett lettem, sűrűn kellett mennem. Tudod mit? Szerintem gondolkodj el orvosváltáson...
2010. febr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Ja, szerintem nem látni a méhszájat. Legalábbis azt nem nézik ultrahangon, sose nézték. A veszélyeztetettségem miatt (éppenséggel megrövidült a méhnyakam, 1000 lett a cg-m) kórházba küldött a magándokim további kivizsgálásokra, ott is manuálisan nézték a méhnyakat, de átküldtek ultrahangra is, hogy a méhlepényem nem nyúlik-e bele. Megint 13:27 voltam.
2010. febr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!