Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha később van peteérés akkor...

Ha később van peteérés akkor késik a menstruáció is vagy attól még időbe kell megjönnie?

Figyelt kérdés
December 22-én volt meg utoljára peteérésem nem tudom pontosan mikor volt de már 13-án volt az átlátszó folyásom,de 18-án fájt az alhasam van amikor fáj peteérésekor.Ilyen sokáig tartott volna most?A menstruációm még mindig nem jött meg.Teherbe estem volna vagy ilyenkor normális a késés?
2015. jan. 27. 18:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Akkor a vérzés is tolódik.
2015. jan. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Késik. Ovu után 14 nappal van mensi.
2015. jan. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
És akinek előbb van ovu? Annak előbb jön meg?
2015. jan. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen, annak előbb. Az ovutól a menzeszig normálisan 14 nap telik el, minimális egyéni eltérés előfordul (12-16 nap), de jellemzően egy adott nőnél állandó.
2015. jan. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom.. Nekem a 8. napon volt ovum és 31 napos a ciklusom...
2015. jan. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
És miből gondolod, hogy a 8. napon volt ovud?
2015. jan. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha 8.napon lett volna ovu akkor előbb jött volna meg.

Vagy nem akkor volt ovu vagy hormonprobléma van.

2015. jan. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Napra pontosan mindig 31 napra jött meg nekem, soha nem késett egy percet sem.

Onnan tudom, h a 8. napon volt, mert abból fogant a babánk.

De egyébként nem egy ember van, akinek pl. mensi előtt van ovuja, ott sem vár 14 napot, h megjöjjön (én is így fogantam és rendesen meg is jött anyukámnak a várt időben, később derült csak ki, h terhes velem) illetve hozzám hasonlóak is vannak, akiknek szintén mensi után van (itt az oldalon is olvasni több ilyet is). De olyan is előfordul, h mensi alatt van ovuja vkinek.

2015. jan. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Spontán ovu is létezik egyébként...
2015. jan. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

84%-os: Attól, hogy neked előtte mindig 31 napos ciklusod volt, egyszer előfordulhatott, hogy 8. napon következett be. És bizony elhiheted, ha 8. napon volt, akkor meg is jött volna 14-16 nap múlva legkésőbb, ha nem esel teherbe. De teherbe estél, ennyi.


Annak, hogy a luteális szakasz hossza viszonylag fix, annak megvan az oka. A sárgatestnek, ami a progeszteront termeli, annak van egy fix élettartama, utána elpusztul, ha nem történik megtermékenyítés.


Nyugodtan elhiheted a dolog, de ha nem akarod, akkor nézegess bárhol nem terhes görbéket. Nem fogsz olyat találni, ahol 20 meg 30 napos leteális fázisok vannak (hacsak nem vetéléssel végződött terhesség volt).

2015. jan. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!