Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon artottam a babamnak...

Vajon artottam a babamnak azzal hogy lehajoltam de ereztem hogy nagyon roszul hajoltam? Meg nekem is fajt egy kicsit. Azzal artok a babamnak hogy ha egy nap sokat gugolok es terdepelek le? (mert takaritok festes utan)

Figyelt kérdés
kerem segitsetek mert nagyon meg vagyok ijedve.
2008. aug. 20. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is nyugi! Nem írtad, hány hetes vagy, de végül is mindegy, semmikor nem használ a babának, ha túlhajtod magad. Én is hasonló cipőben vagyok, csak nekem itt van az első gyerkőc, és hát őt el kell látnom, hiába van a pocimban a kistesója :-) Azért takarítás közbe iktass pihenőket és utána is mindig pihenjél. Próbáld apránként beosztani a munkát.
2008. aug. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
35 hetes vagyok
2008. aug. 20. 21:47
 3/7 A kérdező kommentje:
hat koszike ugy probalom minden napra valami. szep baba varast
2008. aug. 20. 21:49
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
En most a napokban meszeltem,konyhat eloszobat,most meg hogy ujj butorok vannak at kell mindent pakolni,megtisztitani,takaritani.Picit tuhajtottam magam,bar ha nem birtam lepihentem fel orara.A vedonomnel jartam es megkerdeztem tole hogy mennyit artok evel,hisz mondjak jo ha mozogsz,konnyebben szulsz..viszont a vedonom ova intett,ne vegezzunk ilyen munkakat ami nyujtozkodast hajlast igenyel mert konnyen juthatunk arra a sorsra hogy megerik a placenta.Azt mondta ha nem akarok hamarabb megszulni tobbet ilyent ne csinaljak.De a nodokinal is voltam es minden ok.A takaritassal majd vigyazok..27 hetes kismama
2008. aug. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hajolni nem nagyon szabad, inkább guggolni kellene, azzal nincs baj. A fájdalom, amit érezhettél szerintem a méhtartó szalagok meghúzódása volt. Ez a pocakod alján két oldalt érezheted, nagyon hirtelen jelentkező erős fájdalom, a jó benne az, hogy hamar el is múlik. Én már a terhességem elején találkoztam ezzel, amikor rosszul, hirtelen ültem, vagy álltam fel. Elég sok időbe telt, amíg megtanultam úgy mozogni, hogy ne érezzem, mert hajlamos voltam elfelejtkezni a pocakomról... :-S

A takarítással és a házimunkával alapesetben nincs baj, a vegyszerek belélegzését kerüld, bár gondolom, hogy nem szipuznál egyébként sem. Ha eddig mozogtál, ha hozzá vagy szokva egy bizonyos szintű aktivitáshoz, akkor nem lehet belőle baj, főleg, ha figyeled a tested és nem hajtod túl magad, tehát leállsz és lepihensz, ha szükségét érzed.

Én 26 hetes vagyok, hatalmas már a hasam, a súlyom sem igazán a régi, de én terhesség előtt is rohanós voltam, úgyhogy most is pörgök, munkában egész nap talpon vagyok, járkálok, 8 óra alatt kb húsz percre ülök le, mert arra szükségem van, és azokon a napokon, amikor nem dolgozom, akkor a házimunkával foglalkozom kb ugyanannyit. Ha már minden készen lesz és a munkát is abbahagyom, akkor úgy tervezem, hogy kismamatornázni fogok, hogy aktív maradjak. Én nem félek attól, hogy ez bármi gondot okozna, mert tudom jól, hogy így is vannak napok, amikor többet pihenek, szerintem a szervezetem úgyis jelezni fog, hogy mennyit bírok.

Ha nem fáraszt le nagyon a dolog, akkor szerintem az tökéletes megoldás, hogy apránként haladsz, minden nap megcsinálsz valamit, csak ne tegyél hirtelen mozdulatokat, lehetőleg ne hajolj, ne nyújtózkodj.

2008. aug. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Vannak dolgok, amiket el kell végezni otthon, mi is éppen felújítunk. De teljesen helyesen teszed, hogy hajolgatás helyett guggolsz és térdepelsz. Ezzel sokkal kevésbbé ártasz magatoknak, mint az előbbivel. Meg hát úgy is érzed, mikor kell pihenni...

Jó munkát a takarításhoz, aztán jó pihenést, majd boldog babázást kívánok:)!

2008. aug. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszonom a jo tanacsokat es ti is vigyazzatok magatokra es szep baba varast es remelhatoleg konnyu szulest.
2008. aug. 21. 20:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!