Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek a férjem anyukáján...

Szerintetek a férjem anyukájának van igaza?

Figyelt kérdés

Röviden:

28 éves vagyok, első, tervezet baba :)


Kb. 6 éve rendszeresen sportolok (kardió és aerobic)

Figyelek az étkezésre, nem igazán eszem pl: krumplis tésztát, töltött káposztát, de nem vagyok vega és nem fogyózom.

Napi 5X eszem, fehér liszt, cukor teljesen kizárva, de eszem barna rizst, árpát, fehér húsokat és sok zöldséget, gyümölcsöt.

Most vagyok 31 hetes, nyilván nem aerobikozom már, és nem is futok, de taposógépen szépen, lassan szoktam napi 30 percet mozogni.


Anyósom már kikészít :(

Azt hallom mindig, hogy veszélyeztetem a kisfiamat, biztos baj van,hogy nem híztam 15 kg-ot


Doki szerint rendben van minden (az ő véleményét kértem ki elsőnek)

Eddig 6 kg-ot híztam


reggeli: rozsos pékárú, zöldségek, túró vagy sonka-sajt

tízórai: zabpehely joghurttal, vagy gyümölcs

ebéd: bármilyen leves, cs.mell vagy hal soook saláta, barna rizs

uzsi: hasonló mint a tízórai

vacsi: hasonló mint az ebéd


Szerintetek kinek van igaza? Férjem az én oldalamon áll, de minden családi ebéd előtt már rosszul érzem magam.

Nem várom el, hogy külön főzzenek,ha olyan az ebéd, eszem abból is, csak kevesebbet...soha nem húzom a szám, mindig dicsérem a főztjét ...

:(


2015. jan. 18. 07:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ha cukros lennél, így kéne enned. Én az voltam terhesen, diétáztam, összesen 6 kilót híztam.
2015. jan. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Természetesen iszom tejet, eszem olajos magvakat, májat is szoktam (csirke, pulyka) eszem spenótot...de hát felsorolni lehetetelen....nem akartam itt most mindent felsorolni, csak. kb. írtam le egy példamenüt egy napra :)
2015. jan. 18. 08:35
 13/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Kicsit le/megnyugodtam! :)


Biztosan a hormonok is közrejátszanak!


Néha lecsúszik egy kis nasi is, de a cukrokat nem feltétlenül cukrászsütikkel kell bevinni a szervezetbe.


Sütök palacsintát is, de nem fehér lisztből.

Szerintem ez nem divat étrend.

Nem volt a vérképemmel baj, nem vagyok vashiányos. Vitaminokat sem szedtem, csak folsavat és most már ugye kell a MG is.

2015. jan. 18. 08:38
 14/20 anonim ***** válasza:

teljesen jol csinálod!!! mindenkinek igy kéne étkeznie.

én is sportoltam az utolso hétig, én spinningeltem :D illetve aqua fitnessre álltam rá. senki nem mondta, hogy -jujj, nem szabad.

az orvos meg kifejezetten orult, hogy normálisan étkezem.

én plusz 4 k ot hiztam terhesség végére, a kisfiam meg 3800 grammal és 56 cm vel szuletett.

2015. jan. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Teljesen jók a felszedett kilók + az orvos szerint is minden rendben van. Viszont én nem mernék a taposógépen edzeni, mert sokan mondják, hogy a lépcsőzés beindíthatja a szülést. A másik: egyél vörös húst, mert abban van pl b12 vitamin, ami nagyon fontos, általában nem is szokták nézni a nőgyógyászok, így sokan nem tudnak róla, hogy gond lenne. Anyósoddal ne foglalkozz. Ha már megszületett a baba, akkor is majd ellát egy csomó "jó" tanáccsal :) Boldog babavárást!
2015. jan. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Teljesen jól eszel, ne aggódj az anyósod miatt!

Viszont, ha szoptatni szeretnél, akkor az első pár hétben lehet, hogy kellene cukor és vörös hús is, hogy be tudjon indulni a tejed. Sokaknak a szénhidráttól van sok teje, nekem meg pl. a húsos kajáktól (én is csirkemellet eszem inkább, na attól semmi tejem nincs, egy gyros után meg ömlik :)) Most 11 hónapos a lányom, még rengeteget szopizik, most már ha csak vizet iszom egész nap akkor is van tejcsi, de az elején azért kellett a tápláló kaja.

2015. jan. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs, megfelelő tápanyagokat viszel be (esetleg egy kis tejtermék a kalcium miatt elfér még) és a mozgásra azt mondják még jó is :-) Majd ha megszületik, látja,hogy nem volt igaza.
2015. jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
39 hetes vagyok 9kg-t híztam eddig előtte sosem tornáztam se terhesség alatt és nem figyelem az étkezésem azt eszem ami jól esik ..
2015. jan. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Nem értetted szerintem a kérdés lényegét....


Nem azért eszem így, hogy ne szedjek fel 25 kg-ot ;) és én is azt eszem amit megkívánok ;)


A kérdés az volt, hogy ha a megszokott étrendemet követem (amivel 6 éve élek) és az anyósom úgy gondolja, hogy nem helyes....akkor kinek van igaza? Nem az, hogy Te hány kg-ot híztál ;)

2015. jan. 18. 18:23
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves sorstárs!!

Ugyan ebbe a cipőbe játok! Terhesség előtt fittness cardio (intervallból a durvább típus) és ugyan ezel a paraméterek étkezésből. 3 éve így élek így eszem. Amióta szüleim tudják hogy babát várok (most vagyok 6+3...szóval max 1 hét) 0-24be az hallom, hogy EGYÉL!!!

Szintén nem azért étkezem és élek így mert aggadztanak a kilók...teszek rá szülés után ledolgozom... de napi szinten hallgatni hogy túl izmos vagy túl kevés rajtad a zsír túl keveset eszel edd ezt a tál pogácsát meg....nem csak idegesítő hanem bántó is.

Nem tartják tiszteletbe az életmódomat...hozzáteszem amikor dokinak mondtam a "problémát" annyi volt a válasza, hogy ennél jobbat sem a babának sem magamnak nem tennék.

Ugyhogy kitartás fittnesskismami 😉 nem vagy egyedül!!

2015. jan. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!