Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség során hányszor kell...

Terhesség során hányszor kell menni dokihoz?

Figyelt kérdés

Mindenképp magánorvoshoz szeretnék járni, arra lennék kíváncsi, hogy a 9 hónap alatt hányszor kell elmenni - vagyis pontosan arra, hogy csak a folyamat alatt mennyi pénzembe fog ez kb kerülni, ki mennyit hagyott ott?

A szülés más tészta, azt most ne vegyük bele.


Szóval hány vizsgálat volt kb., és összesen mennyit hagytatok ott?

(tudom, hogy orvosfüggő, csak egy kb. átlagra vagyok kíváncsi )


2015. jan. 3. 23:54
 1/10 anonim ***** válasza:

4kötelező ultrahang+engem havonta vizsgál odalent.

4uh(12,19,30,36.heti) összesen nekem: 4x6000

+4hetente "lenti" vizsgálat: 9x6000 (40 hétig vagy terhes, de én is csak 9szer voltam)

+volt h csináltattam csak úgy ultrahangot, az is darabonként 6000

Kb ennyi...

2015. jan. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
akkor az még nem is vészes. köszi :)
2015. jan. 4. 00:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Mennyi nala egy sima vizshalat ara? Ha van arlistaja (normalisabb magandokiknak van), akkor azon szerepel, hogy a terhesgondozasra mennyit szamol. pl. ismerek olyat, ahol sima vizsgalat 16.000 terhesgondouas havi 18.000, de van olyan is, ahol 13.000 a sima es a terhesgondozas havi 10.000.

Azaz ha a sima vizsgalatoz beszorzod mondjuk havi egy alkalommal, akkor nagyon nem lősz mellé.


Egyebkent akikhez en jartam, azoknal nagyjabol a kovetkezo alkalmak voltak: elso alkalom, amikor kb. 5-6 hetes lehetsz, visszarendel 8 hetesen, majd a 12 hetes UH elott, de a 12 hetes UH-ra bekuld a rendes allami szektorba (korhaz/ex-sztk), aztan kb. 16. heten rad nez ilyenkor vannak a vervizsgalatos szuresek, utana a 18-22 heten amikor a genezikai uh esedekes tuti behiv, lehet ketszer is vagy az egyik alkalommal megint az allamkt veszi igenybe (termeszetesen ahol o van), utana a 27. het, 30-32 het es vegul a 36. hettol mar majdhogynem hetente, de ez utobbi azert nem feltezlenul. (osszesen akkor 11 alkalom korul). Tehat ha budapesti vagy mar erre ra fog menni 100.000 forintod, es esetleg meg arra is biztatnak, hogy penzes szuresekre menj ami viszont ugy 30-50.000-rel mehdobja.


Videken olcsobb. pl. bekesmegyeben tudok olyat, hogy havi 8000 es minden le van tudva plusz persze a szules.

2015. jan. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nincs orvosom, majd csak tervezzük a babát, csak ezzel nem voltam tisztában. császárral fogok szülni, és ez miatt szeretnék saját orvost.
2015. jan. 4. 00:08
 5/10 anonim ***** válasza:
egyszer mentem mikor megallapitotta a terhesseget (10.000 ft), a 12 héten (12000 ft, mert itt volt 4D) aztan a 18., 23, 28,.33, 38 héten - ezek.voltak a terhesgondozasok. utana hetente nst de az mar ingyen volt. az 5 terhes gondozas alkalmankent 30.000 a szuleserr viszont nem kellett fizetni. igy osszesen 172 000 ft volt.
2015. jan. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A 8. héttől a 36. hétig 3 hetente kellett mennem alkalmanként 10.000ft volt így összesen 100.000 volt a terhesgondozás és újabb 100.000 a szülés (császár).
2015. jan. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hat nekem havi 1x kell menni hozza 8000.. akkor van uh meg vizsgalat. szuleser meg nincs fix osszege.
2015. jan. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem úgy van (bár még nem szültem), hogy a terhesgondozás díja 11.000 havonta, de a genetikai ultrahangot is ő csinálja, csak a kórházban, ez ingyenes. Most vagyok 32 hetes, és úgy van, hogy innentől nem 4 hetente, hanem 2 hetente kell mennem hozzá. Eddig 5 alkalommal voltam nála, és ugye még lesz 4 alkalom minimum. Egyszer kórházban voltam, így egy alkalom úgymond kimaradt. Szóval összesen kilencszer voltam nála, plusz a genetikai vizsgálatok, amik ingyenesek voltak. A szülés díja pedig nála sincs megszabva, ami nekem nagyon szimpatikus. :-)
2015. jan. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja igen, minden alkalommal van ultrahang, és kaptam képet is, amíg belefért a babám egyben a képbe :-)
2015. jan. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért nagy átlagban a szülés díját nem szabják meg, csak a terhes gondozásét, azt is akkor kell fizetni, ha a magánrendelőjébe mész, a kórházi uh, genetikai vizsgálatra nem kérhetne el pénzt, ha nem a magánrendelője, vagy 4D Uh. Egyébként a szüléskor elterjedt az a rossz "szokás", h illik a 10* fizetni a terhesgondozási egy alkalomnak. De én azt gondolom, h az a te pénztárcádon múlik, h mennyit adsz a szülésért, kvázi azért a gondozások során azért így is bőven adagolsz neki. Vidéken olcsóbb, Budapesten drágább.
2015. jan. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!