Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogtok vásárolni légzésfigyelő...

Fogtok vásárolni légzésfigyelőt? Milyen árban van úgy általában?

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 13:40
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Mi is bérelni szeretnénk majd.Azért legalább nem egyszerre kell kiadni a pénzt.
2010. febr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget és az ötleteket!Kellemes babavárást mindenkinek:)
2010. febr. 1. 18:29
 23/30 anonim ***** válasza:

Vettünk, és nem bántuk meg! Az egészségpénztárak többsége elszámolja, nekünk is úgy került rá, legjobbat akartam.

Angelcare AC301R babaőr és légzésfigyelő ajándék pelusvödörrel 34.000 volt.


4! alkalommal riasztott be, és sajna mindegyik éles volt. Úgyhogy behozta az árát bőven!!!! Legutóbb 2 hete kellett rohammentővel mennünk a kórházba. Szerencsére semmi maradandó, pár napja jöttünk ki.


8 hós a baba

2010. febr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
46%

15:07-es vagyok, bocs csak már tegnap nem volt több időm.

Az egyik babának szívproblémája volt, amit később megműtöttek, de aznap éjjel rohammentő meg minden játszott. A másikkal is alig értek be a kórházba, de annak nem tudom pontosan mi baja volt.

Az, hogy meghaltak volna, hát nem tudom biztosan, de nem sok mindenki él lyukas szívvel, na erről ennyit.

De most ha valaki nem akar légzésfigyelőt venni az az ő dolga, remélem nem lesz baja a babájának. De ha van lehetőség hogy egy olyan dolgot mint a bölcsőhalál, amire még az orvosok sem jöttek rá hogy miért van kiküszöböljük, akkor miért ne tennénk? Most lehet itt arcoskodni, hogy nem kell, mert az én gyerekemnek nem lesz baja, mert az elsőnek sem lett meg stb, hát úgy legyen. Én csak ajánlani tudom, holott még nálunk Hála Istennek semmi gond nem volt.

2010. febr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
40%

Egeszseges babanak nincs szuksege bebimonitorra, ahogy egy korabbi posztolo irta, egy szivproblemas baba nem ez a kategoria. Mondjuk akkor sem ertem, hogy mentette meg a keszulek a picit, de a lenyeg, hogy el a baba, ugyhogy happy end.


Ha -ahogy irod- meg az orvosok sem ismerik a bolcsohalal okait, akkor hogy kuszobolne ki a kockazatokat a legzesfigyelo? Azert gondolkozzunk mar, mielott hulyeseget irunk! Pontozz le nyugodtan, de azert ez eleg nagy butasag...


A bolcsohalal ellen igenis lehet tenni: csokkentheted a kockazatot, ha a babat parna nelkul es a hatan altatod, sem te, sem pedig a partnered nem dohanyoztok meg a lakason kivul sem, nem alszol egyutt a babaddal sem az agyadban ejszaka, sem a kanapen alkalomadtan, stb.


Oszinten, ha neked beriasztana a legzesfigyelod,mit tennel? (vagy mit tettek a barataid, akikrol irsz) Szivmasszazst alkalmaznal es szajbol-szajba lelegeztetnel? Sajnos a szulok (beleertve engem is) donto tobbsege ezt nem tudja, hogyan kell foleg egy torekeny kisbaban, ugyhogy ezert hihetetlenek ezek az eletmento sztorik.


Egy cikkreszletet azert bemasolnek (az egyik legnagyobb brit egeszsegbiztositotol, a BUPA-tol): "For those worried about sudden infant death, a monitor should only be used under the supervision of a pediatrician or other doctor. Although commonly used, there is no evidence that these monitors prevent SIDS, and many doctors believe they provide a false sense of security"



Szabatosan: "Azok, akik aggodnak a bolcsohalal miatt, csak (gyermek)orvosi felugyelet mellett lenne tanacsos hasznalniuk a legzesfigyelot. Annak ellenere,hogy szeles korben elterjedtek, nem bizonyitott, hogy a bebimonitorok megelozik a bolcsohalalt, sok orvos szerint inkabb hamis biztonsagerzetet keltenek."


En inkabb ennek hiszek, mint a varosi legendaknak meg a gyartoknak. Persze igaz, mindenki arra kolti a penzet, amire akarja. (ahogy korabban is irtam, parom testvere bolcsohalalban halt meg, ugyhogy nem ezen sporolnank, ha lenne ertelme) Szep napot, boldog babavarast vagy babazast! :)

2010. febr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Tegnapi 20:28-as vagyok.


Igen aki vesz légzésfigyelőt annak használnia is tudnia kell. Mint írtam én háromszor, a doktornénink egyszer kellett hogy lélegeztessük mire kiért a rohammentő.


Egy anyukának fel kell készülnie, nem pedig sikongatva totyorászni, mint a sz@ró galamb. Igen, megijedtem én is! De rögtön kattantam mint a gép és csináltam amit kell. Utána borultam ki amikor már a kórházban voltunk és a gyerek biztos kezek között volt.


Nem elég a figyelő, kell a lélekjelenlét és a tudás vészhelyzet esetén! De a figyelő már nagy segítség! Újraélesztést, elsősegélyt pedig meg lehet tanulni. Egyszer azt mondta az oktató, hogy inkább törjön a baba szegycsontja, mint hogy abbahagyjuk a szívmasszázst.(Eddig még nem tört, és remélem most már elég idős ahhoz, hogy ne legyen több bajunk)

2010. febr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Nem foglak lepontozni, a te életed, a te gyereked, nem hat meg. És még a kórházban megkértem egy nővért, hogy mutassa meg mit kell csinálni ha a gyerek nem vesz levegőt, de a net is tele van vele. Meg te is odafigyelhetnél, hogy mit írsz más dolog a kockázatot CSÖKKENTENI, meg más tudni azt, hogy a bölcsőhalál MITŐL VAN. Látszik, hogy te azon szerencsések közé tartozol akiket még nem edzett meg az élet. Ha te már láttál volna beszürkült gyereket biztos vennél egy figyelőt a gyereked alá, meg megtanulnád az újraélesztést, azt garantálom neked. Na mind1, élj csak a kis rózsaszín mesevilágodban.

De nem vitázok tovább itt befejeztem, az ilyen művelt édesanyákat az Isten se tudja meggyőzni.

2010. febr. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%
Na anyam, te tutira nem vagy normalis, de hogy intelligensen ervelni es kommunikalni nem tudsz, az is biztos. :)
2010. febr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Engem megfog nyugtatni,mi már megvettük,fél áron,ismerőstől,meg cd-t is adott hozzá,amin meg lehet tanulni az újraélesztést,ha ilyen gond lépne fel,remélem,nem lesz rá szükségünk!Ti meg ne marakodjatok,mindenkinek saját dolga,hogy használ e ,vagy sem!30 hetes km
2010. febr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Lehet bérelni is!!Mi is fogunk kaukciót kell letenni 6000ft-ot,/ezt visszakapod majd/Plusz havonta 1700ft.Ez Debreceni ár-nem tudom hol mennyi.
2010. febr. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!