Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki veheti táppénzre a kismamát?

Ki veheti táppénzre a kismamát?

Figyelt kérdés

35 hetes leszek 2 nap múlva. A 3. babánkat várjuk. az előzőnél a házidoki vett táppénzre elég hosszú időre...

Most 2010-ben van valami változás ezzel kapcsolatban? A védőnők szerint szigorítva lett a szabályozás, és csak nőgyógyász vehet tp-re...

Elfogyott a szabadságom ezért kell a tp...és ez az utsó 4 hét nem olyan vészesen hosszú idő...


2010. jan. 31. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Na meg már kötelező is kivenni a szülési szabit. Engem másfél éve a háziorvos tartott tápon Tapolcán, Győrben a nőgyógyász. Szerintem városa is válogatja...
2010. jan. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Engem tavaly ősszel nem vehetett táppénzre a háziorvos, nem volt rá felhatalmazása. Csak a terhesgondozó vehetett táppénzre.
2010. jan. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem azt mondta a védőnőm, hogy a háziorvos is táppénzre vehet. (az enyém mindig megkérdezi, hogy mikortól szeretném már- majd hétfőn meglepem vele :-) ) Egyedül annyi, hogy ha hosszabb időre vesz táppénzre, akkor vinni kell nőgyógyásztól javaslatot rá. Ennyi.

33+ 2 hetes terhes

2010. jan. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az elsőnek mondom, hogy nem kötelező a szülési szabadságot szülés elött kivenni, csak kivehető belőle 4 hét. De ha te úgy akarod, akkor csak a szüléstől indul meg.
2010. jan. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én 5 hetes voltam mikor táppénzre mentem,tavaly szeptemberben.azóta is táppénzen vagyok,és a háziorvos vett fel.csak minden hónapban kell vinnem javaslatot a nődokitól.
2010. jan. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Holnaptól lenne esedékes ez a táppénz ügy.. de jelenleg még nincsen a kezemben igazolás a nőgyógyásztól..Akkor most tőle (=házidoki)függ hogy később elfogadja-e az igazolást a nőgyógyitól?

Mert a nőgyógyászom azt mondta bármikor ad papírt, viszont át kéne buszoznom ebben az időben az egész várost.. Dokihoz csak 36 hetesen kellene mennem.. ez hosszú idő? az első 2 hétbe belefér nem? Ja vagy csak úgy gondolom? Ha nem lenne ilyen szutyok idő akkor a 2éves manómmal simán járkálnék.. de így fél nap telik el mire a célhoz érünk..

2010. jan. 31. 19:57
 7/8 anonim ***** válasza:
a nőgyógyász javaslatára vehet fel a háziorvos táppénzre. tgyásos szülési szabit is igényelhetsz szülést megelőző 28 napon belül (több mint a táppénz)
2010. jan. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a nőgyógyász írja be a kiskönyvbe, és a háziorvos adja ki a táppénzes papírt. Legalábbis nálam így van. A kiskönyvet viszem minden hónap végén a háziorvoshoz s ő adja ki a táppénzes papírt.
2010. febr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!