Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehet tenni a terhességi...

Mit lehet tenni a terhességi gyomorégés ellen?

Figyelt kérdés

Jó napot kivánok!

Nekem egy olyan kérdéásem lenne hogy a 30-ik hétben járok és ég a gyomrom vagyis a nyelőcsövem!Ha eszek utána hányingerem van a gyógyszertől meg hányok is!Nagyon sokat szenvedek vele!ebben szeretném segitséágüket kérni! Előre is köszönöm!Vadászné


2006. nov. 23. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én rendszeresen szedtem a rennie antacidumot, azt lehet terhesség alatt is. Utáltam az ízét, de muszáj volt.


Ha azt nem tudod elszopogatni, mert hányingered lesz tőle, akkor reggel, felkelés előtt próbálj megenni néhány háztartási kekszet. Meg napközben is, amikor égni kezd. Nekem ez is bevált olykor.


Még ezt találtam, hátha segít:

A panaszok enyhítőek életmódváltozások betartásával:

- étrendünkből száműzzük a zsíros, túlfűszerezett ételeket,

- kerüljük a koffeines és szénsavas italok fogyasztását,

- lefekvés előtt egy órával már ne étkezzünk,

- együnk lassan és többször kevesebbet (napi 5-6 alkalommal, kis adagokat),

- kerüljük a sok csokoládé fogyasztását.


A gyomorégés ellen jól jöhet egy kis mogyoró vagy kenyérhéj elrágcsálása, mivel ezek csökkentik a savasságot. Ha a gyomorégés mellett a belekben lévő gáz mennyisége is zvaró, akkor ekrülni kell néhány ételt is, például a káposztát, a kelkáposztát, a babot, a hagymát, a fokhagymát, továbbá a rántott, valamint erősen cukrozott ételeket.

Emellett szerencsére vannak olyan gyomorégés elleni készítmények is, melyek terhesség alatt is alkalmazhatóak. E kalcium- és magnéziumalapú savkötőket a kismamák a várandósság egész ideje alatt nyugodtan szedhetik. Ilyen például a Rennie Antacidum savlekötő is, amit bátran ajánlok mindenkinek.

A kalcium és magnézium együttes kombinációjának köszönhetően ezen készítmények amellett, hogy ártalmatlanok a magzatra, a gyomorégéstől szenvedő kismamán is igen gyorsan segítenek.

2006. nov. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rengeteget égett a gyomrom. Nálam 2-3 korty tej vált be.
2006. nov. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is a tej bevált.
2006. dec. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem a tejivás, sem a rennie nem segít! :-(
2007. máj. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte nekem jó volt a tej, de aztán hányingerem volt tőle. A kekszet nem tudtam megenni soha. Próbálkoztam mindennel. A gyógyszertárban is felírtak valami hülyeséget, de annak is rossz volt az íze. Aztán megszoktam. Ennyi.
2007. jún. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
én elejinte éjjszakákat nem aludtam a sav miatt,sokszor már sirhatnékom volt,annyira mart.az orvosom mondta,hogy hideg tejet igyak,mikor el kezdödik.nekem be vált,onnantol ismét tudtam mi a nyugodt éjjszaka!
2007. júl. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!