Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes terhes avgyok kérdése...

16 hetes terhes avgyok kérdésem hogy megfázásra neocitrant ihatok e?

Figyelt kérdés
2010. jan. 30. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy orvos válaszát másolom be:

"A Neocitrán paracetamol tartalmú és ezeket a gyógyszereket nem javasoljuk terhességben. Jóval ártalmatlanabb a klasszikus aspyrin, amelynek AspyrinC változata is kapható. A lényeg: a paracetamol hatóanyagot felejtse el, aszpirin hatóanyag jöhet. Torokfájásra sokszor egy fertőtlenítős toroköblögetés is jó, pl. Phlogosam. A náthára gond nélkül szedhető pl. a Ca-Sandoz + 1000 mg C-vitamin pezsgőtabletta."

2010. jan. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mernék ilyesmit inni, inkább húzd ki valahogy hétfőig, és kérj valamit a patikában.

Én úgy emlékszem, hogy olvastam a papírján, hogy nem ajánlják.

Nekem nemrég a háziorvosom azt mondta, hogy a rubophen-t szedhetem néha néha, meg alkalmanként fél-fél algopirint is vettem be, az idei télen már vagy 3x meg voltam fázva, nem egyszerű így kihúzni...

24 hetes km

2010. jan. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Ezt találtam róla a pirulapatika oldalán:


Terhesség vagy szoptatás ideje alatt szedhető-e a Neo Citran por felnőtteknek?


Terhesség első harmadában nem alkalmazható. A terhesség további időszakában csak akkor alkalmazható, ha az orvos az előny / kockázat mérlegelése alapján azt egyértelműen előírta. Szoptatás időszakában nem ajánlott.

2010. jan. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Homeopátiás szerek, hársfa tea mézzel, fokhagyma.
2010. jan. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Ezt sose értettem, hogy miért kell egyből gyógyszerekkel tömni magunkat egy kis megfázás miatt. Ott van a méz, a fokhagyma, a hársfatea, kamillatea.
2010. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha láz nincs, akkor nuku gyógyszer! Ha láz van, akkor a lényeg, hogy csillapítsd! A láz alatt azt kell érteni, hogy elérte a 38 fokot! Ha kevesebb, akkor maradhat. :)

A nátha i skidögleszti az embert, hidd el, tudom, 5 hete küzdök vele, a tünetek csodásan váltogatják egymást, hol nem kapok levegőt, hol nem jön semmi az orromból, hogy víz folyik belőle, hogy 37,4-ig kúszik a hőm, hol hangom nincs, hol a mandulám fáj baromira... De mivel nincs láz, nincs gyógyszer sem!!

Gargalizálok sós vízzel, az felszakítja a torkot, és fertőtlenít, ha fuldoklórohamom van, akkor halls cukorka vagy tantum verde vagy negro, és 300 db pzs van itthon raktáron. :) És vannak napok, amikor sz@rt sem érek, mert a fejem zakatol az egésztől, vagy épp gyenge vagyok, mint a...

Örülj neki, hogy CSAK nátha, és felejtsd el a neocitránt. Ha nem múlik el 2 nap alatt, akkor majd elmúlik 3 hónap alatt... Más is túlélte, most a baba a legfontosabb és a gyógyszerkerülés. :)

23 hetes km

2010. jan. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
én pont most olvastam hogy nem lehet...pedig reménykedtem...15 hetes vagyok nagyon megfázva de mivel nincs lázam nem veszek be semmit...gözölök,méz,hagymatea,gyümölcs,c-vitamin..bár még nem nagyon használt..jobbulást
2010. jan. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
semmiképp nem! nekem gyógyszertárba mondták, hogy semmi ilyet nem szabad terhesség alatt!
2010. jan. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! remélem már nem is lesz rá szükség talán ma kicsit jobban voltam...
2010. jan. 31. 20:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!