Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtudná valaki mondani, hogy...

Megtudná valaki mondani, hogy szabad-e 13 hetes kismamának megfázásra Neocitránt inni?

Figyelt kérdés
Lázam nincs, csak folyik az orrom és köhögök (be is vagyok rekedve) és fáj a torkom.
2009. szept. 23. 06:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia, a betegtájékoztatójában ez áll: Terhesség vagy szoptatás ideje alatt szedhető-e a Neo Citran por felnőtteknek?


Terhesség első harmadában nem alkalmazható. A terhesség további időszakában csak akkor alkalmazható, ha az orvos az előny / kockázat mérlegelése alapján azt egyértelműen előírta. Szoptatás időszakában nem ajánlott.



Szóval inkább kérjél egy gyógyszerésztől vagy orvostól tanácsot. Ne szedj be semmit sem csak úgy magadtól, nem biztos, hogy a babának nem árt.

2009. szept. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hársfatea,kerti kakukkfűtea, mindkettő megfázásra és hörghurutra jó, ha nincs lázad akkor nyugodtan próbáld ki, mielőtt gyógyszert veszel be. A gyógyszertári v herbáriás gyógyfüvet ajánlom, a filteres kutyapiszkot sem ér:) Én az első bögre után megkönnyebbültem, 3 nap után kutya bajom sem volt:)
2009. szept. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm 7:19, én is gondolkoztam gyógyteán de nem tudtam melyik mire jó.
2009. szept. 23. 07:25
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem szabad szedni nekem azt mondták mindkét terhességemnél!!!!!!! (nekem az volt a csodaszer mindig az ilyen megfázásos akármikre)

Sinupret -et szedtem helyette (a gyógytea mellett) ez homeopátiás cucc, és az is helyretett.

2009. szept. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A herbáriás barna zacsikon fel van tüntetve, hogy melyik mire jó, olvasd el nyugodtan ott a gyógyszertáros pultnál? de én most le is írom neked ami itthon van:


Hársfavirág: felső légúti hurutok, lázas meghűlés, gyulladások esetén izzasztó hatású. Enyhe vizelethajtó, nyugtató hatású.


Kerti kakukkfű: felső légúti gyulladások esetén oldja a hörgők görcsét, köptető és antibakteriális hatású.


Jobbulást!

2009. szept. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kamillateával pedig inhalálhatsz. (forró vízbe virágok/filter és fölé hajolsz).

Ha mindenképp gyógyszer kell: tantumverde: szopogatós vagy spray a torokra. Bár nekem annyira nm jött be.

2009. szept. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én is így voltam de lázam is volt a doki azt mondta a 18.hétig semmi antibiotikum! A lázra csak nurofen a torokfájásra tantum verde szopogatós gyógyszer!orrdugulásra mentolos cukorka.
2009. szept. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat.
2009. szept. 23. 12:22
 9/11 A kérdező kommentje:
A testvérem rágja a fülem hegy menjek el dokihoz mert milyen szörnyű következménye lehet a babára nézve ha nem kezeltetem ki a betegséget. De ha csak megfázásról van szó akkor is el kell menni?
2009. szept. 23. 13:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, a betegek közt a váróban csak összeszedsz valami tényleg veszélyes nyavalyát. Ha belázasodsz v 3 nap múlva sem enyhülnek a tüneteid az otthoni kezelés hatására, akkor menj el a háziorvoshoz. A vírusfertőzések veszélyeztetik a babát (az mindig lázzal jár) egy kis orrfolyástól-torokfájástól nem lesz semmi baja. Ez csak személyes vélemény, menj ha aggódsz!
2009. szept. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!