Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, de nem ilyen...

Terhes vagyok, de nem ilyen egyszerű. Mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, nevelőszülőknél élnek, akik nem bánnak velem valami jól. (nem vernek, de folyton kiabálnak, fenyegetőznek, néha megütnek )

A barátomhoz menekülök sokszor, akivel 2 éve vagyok együtt. Most teherbe estem, és nem tudom mit tegyek, nem mondhatom el a nevelőszüleimnek, mert tuti kikapok, és még azt is el tudom képzelni róluk, hogy kiraknak, vagy tényleg megvernek.

Egyszóval félek tőlük.

Mit tegyek??

/ kérlek titeket most ne arról írjatok, hogy mennyire felelőtlenek voltunk, mert azt már tudom /


2010. jan. 29. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
szerintem ha a párod kiáll melleted beszéljetek a szüleivel! és ha felkeresnéd a caládsegitöt is az se lenne gond! remélem minden rendbe jön!sok sikert!
2010. jan. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
74%
A fiuval dötsetek a babáról. Az másodlagos, hogy mit mondanak a nevelőszülők. Biztosan van a közeletekben gyermekszakorvos, szociális segítségnyujtó, aki tanácsot adhat az elkövetkezendőkre. Semmiképp ne hagyjátok, hogy a babáról más döntsön.
2010. jan. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
mindenképp vetesd el, gyerek vagy még és családod sincs akikre támaszkodhatsz. barátod szülei nem fogják felnevelni helyetted.
2010. jan. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

21:35

nem erről van szó, hanem arról, hogy nem akarom elmondani a "szüleimnek"

2010. jan. 29. 21:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp el kell nekik mondanod, mivel még kiskorú vagy és ők a "szüleid".

Ha meg akarjátok tartani a babát, akkor a barátoddal együtt beszéljetek velük, esetleg már akkor, amikor "lekéstétek" az abortusz lehetőségét. Viszont ha el akarod vetetni, akkor nekik erről mindenképp kell tudniuk, mivel az írásos beleegyezésük kell hozzá.

2010. jan. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp beszélj olyan felnőtt emberrel, akiben megbízol. Legyen az a barátod anyukája, vagy családsegítős. És ha elmondod a babát, azt se hagyd ki, főleg, ha családsegítőssel beszélsz, hogy milyenek a nevelő szüleid, hogy bánnak veled! Nem írom, hogy hol dolgozom, a lényeg, hogy rengeteg rosszat hallottam, olvastam, ahol már pszichológus bevonására és rendőrségi vizsgálatra is szükség volt. Ha nem érzed jól magad a nevelő szüleidnél gondolom van lehetőség másik nevelőszülőket választani.

A babával kapcsolatban azt a döntést válasszátok, ami egyikőtöknek sem kényszer. Ellenkező esetben elrontjátok az életeteket, kell, hogy az a csöppség biztos szülői háttér mellett nőjön fel, különben megpecsételitek az ő életét is.

Remélem életed hamarosan jobbra fordul!!!

2010. jan. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
31%

Mindenképp beszéljetek a szülőkkel és tanácsadókkal, de semmiképpen se vetesd el!!!!

[link]

2010. jan. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!