Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhesség alatt táppénzre...

Ha terhesség alatt táppénzre megyek, akkor abból vagy a munkabérből számolják a GYED-et?

Figyelt kérdés
Kb. 2010 szeptember közepén fogok szülni.
2010. jan. 29. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
A munkabéredből!
2010. jan. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
A szülés előtti naptári év összjövedelméből, akár táppénzen voltál, akár dolgoztál. Ez neked a 2009-es év.
2010. jan. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szerződés szerinti béredből, mégpedig a 2010-esből. Én augusztusban szültem, júniusban mentem táppénzre. Júliustól fizetésemelést kaptam, a tgyás-t szüléstől vettem ki, ezzel átcsúsztam a következő évre, mikor igényelni kellett a gyedet, ezért a gyedem alapja a szülés évében keresett szerződés szerinti bérem volt. Ez azért biztos, mert max. gyedet kapok, a fizetésemelés előtti bérem ennél kevesebb volt!
2010. jan. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az IGÉNYLÉSt megelőző naptári év összjövedelméből, ha tgyást kapsz szeptembertől 2011 februárjáig (kb), akkor a 2010ben szerzett összes jövedelmed 70%a lesz a gyed alapja.
2010. jan. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vagyis beleszámít, mert ugye akkor ebben az évben táppénzen lesz és ebből számolják! Tgyás-t mindenki kap, nem lehet egyből gyedet igényelni?
2010. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!