Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam a 12. heti nyaki...

Ma voltam a 12. heti nyaki bőrredő vizsgálaton, és megállapították, hogy elhalt a baba valamikor 2 héttel ezelőtt. Nem indult meg a vetélés és hétfőn kell befeküdnöm hogy műszeresen fejezzék be. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
A beavatkozás menetét ismertették, az tiszta, inkább arra lennék kíváncsi, hogy amit kiszednek belőlem, azt megvizsgálják. Kiderülhet, hogy miért halt el a gyerekem? És mi lesz a műtét után?
2008. aug. 14. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szövettanira elküldik, de abból nem nagyon derűl ki az ok.

Legalábbis nálam nem derült ki.

Műtét után kontroll és aztán újra nekiláthattok a babagyártásnak.

Ne izgulj, nem lesz semmi gond.

2008. aug. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnálom, ami veled történt. Megvizsgálják a szövetet, de arra ne számíts, hogy bármi is kiderül belőle. A baba elhalását a legtöbb esetben nem lehet kideríteni.

Műtét után általában 3 hónap várakozást javasolnak az orvosok, azután lehet próbálkozni az újabb babával. Ilyen műtét után kicsit könnyebb teherbe esni, nekem is elsőre sikerült! Minden jót kívánok neked!

2008. aug. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én is pont úgy jártam, mint te. Semmit nem mutatott ki a szövettan. Műtét után kb. 10 napig véreztem, görcsölgettem, utána 6 hét után jött meg a mensim. És elég könnyen teherbe estem utána.
2008. aug. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom!

Kitartást a helyzetben!

A méhen belüli korai elhalás oka általában valamilyen genetikai rendellenesség, így a természet szűri a beteg egyedek fennmaradását, néha pedig megszületnek betegen..

Ha valami a szövettanon kiderül az ilyesmi, de nem biztos hogy látható..esetleg azt tudják megnézni, hogy a szív 4 ürege megvolt-e, hogy a köldökzsinórban volt-e 3 ér, mert ha ezek hiányoznak akkor kicsi az esély a baba megmaradására..

Azt is kérheted, hogy nézzék meg, hogy nem valami fertőzés okozta-e.

Műtét után megmondják mennyi a regenerálódási idő, aztán újra lehet próbálkozni,

Azt javaslom kérdezz rá most a dokidra , hogy a következő terhesség esetén kaphatsz-e magzatmegtartó gyógyszert, mert lehet arra is szükség van..és ha esetleg terhes leszel akkor azonnal az első látogatásnál kérdezd meg.

Addig a google-be írd be : utrogestan betegtájékoztató- ott megnézheted mire való a tabi..vetélés után általában kell a következőnél, de van olyan doki aki megvár több vetélést is, ezért jobb ha követelőzől.

2008. aug. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Úgy érzem, hogy képtelen vagyok még egyszer ezt végigcsinálni, inkább nem kell több baba. Őrá is 18 hónapot vártunk, vizsgáltak, műtöttek, gyötörtek minket, de sikerült, erre ez történik. Belehalok.
2008. aug. 15. 07:44
 6/9 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló vagyok. Természetes, hogy így érzel. Én is azt gondoltam az eset után, hogy már semmi nem lesz a régi. De pár hónap, és helyreáll az ember lelke. Sajnos nem mindenki olyan szerencsés, hogy csak úgy 'az ölébe hullik' a gyerek. Nekünk ezt a próbát kellett kiállni. A következő terhesség általában problémamentes! Ne add fel! Meglátod, pár hónap, és jobb lesz!!!
2008. aug. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, ami veled történt, én is nagyon ki lennék készülve, de ne add fel semmiképp!!
2008. aug. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
NAgyon sajnálom ami veled történt, már én is átéltem pár hónapja. Egy hetet töltöttem kórházban megfigyelés alatt, aztán megállapították, hogy nincs szívhang. A műtét után szövettan jött, de az orvos azt mondta, hogy nem találtak semmi rendellenességet.Azt mondta, hogy legtöbbször az a baj ,hogy nem jó helyen tapad meg. AKkor én is azt mondtam ,hogy soha többet, de az idő mindenen segít, és most 23 hetes vagyok. Ne add fel te se!
2008. aug. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia sajnálom ami veled tőrtént. velem 2-szer is megesett előszőr spontán aztán müszeres befejezés kellet a második terhességemnél mert kiderült hogy elhalt. azt hittem nem leszek képes ismét belevágni de az idő segitett habár a félelem mindvégig bennem volt, és most itt vagyok 32 hetesen és rendben van minden a terhességel. mütét után pár honap mülva már lehet probálkozni kb 2-3 honap azt te dőntőd el vársz e még . mi mind a kettő kőzőtt kb 10-11 honapot vártunk. mert én nagyon féltem igy viszagondolva már mem várnék enyitt . szővettanra küldik az embriot abbol nem fog kiderülni semmi . az orvosom azt mondta van ugy hogy csak ugy semmi ok nélkűl megtőrténik az ilyesmi neked csak azt tudom mondani megéri ujra belekezdeni és nagyon szoritok érted.én ost nagyon boldog vagyok első babánk lesz de azt soha nem fogom elfejejteni amin sajnos keresztülmentem hogy eljussak idáig .kitartás.
2008. szept. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!