Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztalt kismamak! Segitenetek?

Tapasztalt kismamak! Segitenetek?

Figyelt kérdés
3. babamat varom. Az utolso menzi alapjan eloszor kiirtak jun 7-re (augusztus 31 volt az utolso menzi elso napja). aztan a 13. heten voltam uh-on, ahol a baba meretei alapjan jun. 4-re javitottak a baba varhato idejet, mondvan, hogy a 12., 13. hetig a babak kb. egyforman nonek, fejlodnek. Eddig ezzel nincs is problemam. A heten voltam a masodik, egyben utolso uh-on (Angliaban csak ez a ketto van), az uj szamitas szerint 21+4 hetesen es most meg azt mondtak, hogy a baba BPD-je, mellkaskorfogata es combcsontja alapjan 23 hetes, a sulyat 514 g-ra becsultek. A szuleszno szerint, mar maj. 27-re varjuk a babat. Nem lehetseges, hogy nem idosebb a babam, csak alkati, orokletes dolog miatt nagyobb? Egyebkent kisfiut varunk. (ferjem 186 en 160 cm vagyok) Barmennyire is turelmetlen vagyok, nem szeretnem, hogy ennyivel korabban jojjon, foleg ugy, hogy esetleg meginditjak. Valaki volt mar hasonlo helyzetben? Mikor lett meg a babaja? (a 2 lanyomat 38+5 ill. 38+6 hetre szultem)
2010. jan. 28. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
A legkorábbi és a legtávolabbi időpont közt mindösze egy hét van.Ennyi még akkor is lehet,ha nem változtatgatják az időpontokat.Megindítani nem hiszem hogy fognak,hacsak nem lesz túlérett a lepény,
2010. jan. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első kiírt időpontod és a május 27 között csak 11 nap különbség van, ami tulképpen semmi. Ezen szerintem ne aggódj, hiszen, ha 37. hétre születik a baba már akkor sem számít koraszülöttnek.

Amúgy nekem is a 3. babám, az első 35. hétre született, a második pedig 36-ra. Makk egészségesek!

Boldog babavárást és ne aggódj ezen a néhány nap különbségen!

2010. jan. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a gyors valaszokat!
2010. jan. 28. 11:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem se aggódj.Én is így voltam.Február 13-ra voltam kiírva, de 18 hetesen már 19 hetes méretei voltak a babócámnak.33 hetesen 36 hetes méretei voltak az orvos előre is hozta a szülés idejét február 6-ra.Most így elméletileg van vissza 9 napom.De a könyvembe már két hete betöltött 38 hetesnek írt.Tehát akkor egy hét megint nem stimmel.De én már nem aggódom, majd jön ha úgy érzi.most voltam kedden UH-on és képzeld el mekkora méretei vannak:BPD 100mm THQ 107mm FL 74mm.Becsült súlya 3500 g.Szóval nem kicsi gyerek.Pedig mi az apukájval nem vagyunk óriásiak 161 és 172 cm.De a lányom is 3650g-al és57 cm-el született 39 hétre kiírás alapján, de UH szerint egy héttel ő is idősebb volt.Most fiam lesz nekem is.Úgyhogy szerintem ne parázz azon, hogy hamarabb jön lényeg, hogy ki van fejlődve.Nekem a dokinőm 2 hete mondja jó lenne már ha kijönne a gyerek, hogy ne legyen óriásbébi.Pedig első kiíráshoz képest akkor még csak ha jól számolunk 36 hetes voltam.Jó babavárást neked!És inkább még élvezd ki ezt a pár napot!
2010. jan. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom neked is! Boldog babavarast!
2010. jan. 28. 12:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!