Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "Kisterhesek", hogyan tartjáto...

"Kisterhesek", hogyan tartjátok formában magatokat?

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
De édes! Ez tök jó szó, hogy "kisterhes". :-) Én úszni jártam ekkoriban.
2010. jan. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én folytatom 5-6 hónapig az aerobic szerű tornámat, már két terhességnél is csináltam, most harmadjára. Persze amikor érzem, hogy már nehezebben megy, akkor könnyítek a gyakorlatokon és nem is csinálok olyan sokat. Ja, és a kézi és bokasúlyzós gyakorlataimat teljesen kiiktattam.
2010. jan. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem hallottad még? Én azt hittem, mindenki ismeri...Dokitól hallottam én is, az első trimeszterben járókra mondják. Szerintem is helyes:)
2010. jan. 27. 17:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Még nem, pedig már két porontyom van. :-) De nagyon jó!
2010. jan. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is a tornát folytattam, amiket egyébként is csináltam otthon, és alakformáló aerobikon. A kézisúlyt én használom (1,5 kg), és a bokasúlyt is néha otthon, edzőteremben elég a cipő rajtam:-). A futást felváltottam futógépen gyorsgyaloglásra. Az elején én még csináltam az aerobik órákat is, de a hasizmot, és a magas térdemeléseket, ugrálásokat kihagytam. 24h km
2010. jan. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem sportolok semmit, viszont nagyon sokat mozgok. Szinte mindenhova gyalog megyek, mert autónk van, csak nekem nincs jogsim.Rengeteget sétálok, és ezzel egyelőre meg is elégszem.A baba gondoskodik az egészséges táplálkozásomról, mert azelőtt nem voltam gyümölcsös, most meg kívánom a gyümölcsöket.
2010. jan. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

En terhesseg elott alakformalo tornat csinaltam heti ot-hat alkalommal, illetve napi ketszer masfel oras tempos setam is volt, mivel a nagyobbik gyermekem is baba. Ot vittem setalni, babakocsit toltam dombon le, fel, bevasarolni is szigoruan gyalog mentem. Nagyon-nagyon sok kilometert tettem meg egy nap.

Ezeket nem hagytam el terhesen sem, nem is igenyeltem a lassubb tempot jo sokaig, a tornabol a hasizomerositest es a sulyzos edzest kihagytam, a masodik trimesztertol attertem Rubint Reka kismama tornajara.

Talan ezek miatt, de egyaltalan nem viselt meg a terhesseg jo sokaig, fizikailag semmi bajom sem volt, se hat, se derekfajas, se totyogas, se semmi. Ugy alakult, hogy felido utan ket honapra meg dolgozni is vissza kellett mennem, ez pluszban napi nyolc ora allast, setalast jelentett. Nem azt mondom, hogy nem voltam hulla a nap vegere, de birtam, gyanitom, hogyha a terhesseg elejetol elhagytam volna a mozgast, akkor kipurcanok munkahelyen.

En csak a 30. het utan vettem vissza a tempobol, mert nyilni kezdett a mehszajam. A torna elmaradt, a setak lassabbak lettek, mar nem dolgoztam azota. Viszont meg most, a 37. hetben is meglepoen fitt vagyok. Nyugom alig van, pedig az elso terhessegem alatt ilyenkor mar a reggeli agybol kikeles is nehezen ment (akkor nem mozogtam ennyit terhesen, elegge elhagytam magam).

2010. jan. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lányok! Lépcsőzőről (kicsi, otthoni) mi a vélemenyétek?
2010. jan. 28. 15:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jó dolog. Ártani biztosan nem ártasz vele!De ha nagyon fáradsz ( aminek jele lehet az izomremegés), hagyd abba.
2010. jan. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Persze, csak lazán.
2010. jan. 28. 17:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!