Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második trimeszterben mennyire...

Második trimeszterben mennyire fontos terhesvitaminok szedése?

Figyelt kérdés
tapasztalatokat tanácsokat kérnék ki szedte lett e valami baja a babának ha nem stb. elsö három honapban szedtem én is most pedig megoszlanak a körülöttem levők véleményei erröl a dologrol 16 hetes km
2010. jan. 27. 16:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Vitamintól baja a babának? Ezt tényleg komolyan gondolod? :-)


Én nem értem, mi ez a nagy negatív felhajtás a terhesvitaminok körül. Ki rogatja a kismamákat, és miért, és milyen alapon? Benne van minden vitamin, ásványi anyag és nyomelem, ami kell a babának a terhesség folyamán, és ennyi. Nem nő tőle két feje, se három füle, és nem lesz tőle hatkilós óriásbébi sem.

2010. jan. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, azt elfelejtettem hozzáírni, hogy a terhesség előtt is szedtem a vitamint, és azóta folyamatosan. Minden értékünk kiváló, genetikau ultrahangtól véreredményen át a kombinált tesztig.


29h km

2010. jan. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz tőle. Az első 3 hónapban, arra szolgál, hogy csökkentse egyes rendellenességek kockázatát, később meg neked jó, mert a baba elveszi a szervezetedben lévő vitaminokat, a terhesvitaminnal tudod pótolni. Baja nem lesz tőle a babádnak. Még azt szokták javasolni, hogy az első trimeszter után elég ha 2 naponta szeded.
2010. jan. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Bocsi csajok azt hiszem kicsit félreértettetek én arra lennék kiváncsi akkor mi van ha nem szedem a második trimesztertöl? én fogalmaztam hülyén bocsi
2010. jan. 27. 17:16
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja? Nos, ez attól függ, hogy hogyan étkezel. Még a legegészségesebb étkezésnél is előfordulhat, hogy valamiből kevesebbet viszel be a szervezetbe, mint kellene. Ezért érdemes szedni továbbra is a terhesvitamint, mint multivitamint. Fejlődési rendellenességet a 12. hét után már nem tudsz megelőzni vele, de hozzájáruslz ahhoz, hogy a babának minden meglegyen, amire csak szüksége van az egészséges fejlődéshez.
2010. jan. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem szíved joga eldönteni, hogy szeded-e. Nem kötelező, de ajánlott. Aki ellenezte, mivel érvelt?

Szerintem manapság annyi mű és rossz minőségű, egészségtelen kaja van, hogy képtelenség bevinni minden, a terhesség alatt szükséges vitamint normális úton.

De úgy gondolom, a te döntésed, hogy mit szedsz. A baba meg fog születni így is, úgy is. Nem lesz sem ettől, sem attól baja.

2010. jan. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem van hasonlítási alapom. Az elsővel nem szedtem semmit, súlyosan vérszegény voltam, vitaminhiányos, és szülés után (császárral szültem) Nem tudtam felkelni az ágyból 2 napig, folyamatosan szédültem. Most a 34. hétben vagyok, a vérképem majdnem tökéletes. Én azt tanácsolom, a TE érdekedben, hogy szedd tovább.
2010. jan. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia!Én 18 hetes vagyok és két naponta szedem a Femibiont!Szerintem jó ha szeded!Bajod nem lesz tőle!:-)
2010. jan. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nem szedtem terhes vitamint egyáltalán, viszont elég változatosan étkeztem. Minden eredményem rendben volt végig, most van egy egészséges 8 hós lányom.A nyolcadik hónapban szedtem magnéziumot, és vas tablettát, de a szülés közeledtével, már nem kellett szedni.
2010. jan. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szia kedves kérdező.nem fogalmaztál rosszul,én értettem h mit kérdezel.baja nem lesz a babának,csak szerintem már a 2. trimeszter alatt nem annyira fontos.én a 12. hétig minden nap szedtem,aztán a következő dobozzal amit vettem,az 30 db-os volt,azt már csak minden másnap szedtem.aztán mikor elfogyott és vettem másikat azt már csak minden harmadik nap szedem.


24 hetes km

2010. jan. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!