Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukros kismamik! Hogy birjatok...

Cukros kismamik! Hogy birjatok a dietazast igy terhesen?

Figyelt kérdés
En 30 hetes vagyok most 1 hete derult ki hogy terhessegi curom van azota kemenyen betertom a dietat, de nagyon nehez, eges nap ehes vagyok! Ti hogy vagytok ezzel, hogy biratok? En eddig 12 kg hiztam a kezdetektol az normalis?
2010. jan. 27. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Én 20. hét óta! 160 CHon vagyok...és egyre rosszabbul bírom .Mostanában én is mindig éhes vagyok, ráadásul gyomorégésen nekem csak a tej vagy a gyógyszer segít, de tejet elvileg nem ihatok. Kitartás, gondolj a babára, már nincs sok hátra!! Szerintem 12 kg hízás elmegy, a diéta miatt már nem sokat fogsz. Én 7-8 nál járok. Ebből 2 kg a diéta óta!

33 h km

2010. jan. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én eleve inzulin rezisztenciával indultam, nekem 1800 kalóriát és 180 g szénhidrátot szabad ennem, de naponta 6 szor kell kisebb mennyiséget, úgyhogy nem vagyok éhes, ja és azt mondta a doki hogy a 9 órási utóvacsora nagyon fontos. Sokszor én ezt a sok étkezést nem is tudom betartani, bár nem vagyok kis súlyú.

2010. jan. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én eredményem 7.0 lett, vagyis még nem vagyok cukros, viszont cukrot, mézet, stb. nem ehetek épp emiatt. Hát én már ezt is nehezen bírom. Édesítőt nem akarok használni a baba miatt, franc tudja a hatásait. Néha olyan abszurd dolgokat kívánok, amit eddig meg sem ettem, pl. iszonyat vajas krémből készült sütit. :))) No de majd szülés után. Engem csak a baba tart vissza, csak rá gondolok és kibírom.
2010. jan. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én már nem vagyok kismami, de én is diétáztam terhességi cukor miatt. Nagyon kemény volt ,de azért kicsit csaltam, norbi túró rudi, diétás keksz, meg norbi puding néha becsusszant, így átvészeltem, de megérte, mert szülés után vékonyabb voltam mint a terhességem előtt. Én két kilót híztam mindössze, a baba meg 3- mal született.:-)
2010. jan. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! nekem is 27 hetes kortól diétáznom kell. Éhezni nem éhezem, csak a tudat rossz, hogy bizonyos kajákat nem ehetek. Én is 5x eszem egy nap. Ha veszel pl. Ceres Graham kenyeret, abban 1 szeletben csak 9 g van, tehát reggelire és vacsira olyan 3-3 szelet belefér. Ebédre meg lehet enni levest is és főételt is, csak kicsit oda kell figyeli, hogy mit. Nekem pl a durumlisztes tésztáktól nem megy fel a cukrom. Egyél sok levest, azokban általában nincs sok CH, és laktat is. Tízóraira ehetsz pl abonettből vagy 4 szeletet, plusz tejet, uzsira meg gyümölcsöket (kb. 1 alma és 1 narancs). Én a késő esti kajálást kihagyom, mert akkor már nem tudok enni, de elvileg még akkor is kéne. Szóval nekem ez a leírt kajamennyiség szerintem több, mint amit előtte ettem. Szerintem 30 hetesen nem sok a 12 kg, a diétától úgyse fogsz nagyon hízni. Kitartás, ez a 10 hét már gyorsan elrepül, utána ehetünk bármit!!
2010. jan. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! én már a terhesség elött is cukorbeteg voltam diétával és tablettával "kordában" tudtam tartani. amikor kiderült hogy baba lesz inzulinra állitottak napi 3szor plusz diéta napi 150gr ch ötszöri étkezés. hát igazábol van olyan hogy nagyon jol birom viszont elöfordul hogy bármit és bármennyit fel tudnék falni! ilyenkor a kis babucimra gondolok és ez segit "lehiggadni"! kitartást kivánok neked és sok boldogságot a babucihoz!!
2010. jan. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is terhességi diabetesszl küszködök. Már egész megszoktam a diétát! Az utolsó hozzászólótól kérdezném: Ha inzulinos voltál, mit csináltak a babával, mikor megszületett? A szülés után azonnal abba lehet hagyni a diétát? Én úgy tudom, még 6 hétig folytatni kell, utána jön az újabb terheléses vizsgálat, s ha az jó, akkor mondhatjuk, hogy vége.
2010. jan. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok! még nem szültem meg még terhes vagyok azt mondták a szoptatás végéig kell az inzulint használni utána ismét tabletta. és egész hátralevö életem végéig mivel nem terhességi cukros vagyok hanem egyébként is.
2010. jan. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm az utolsó válaszolónak! Hány hetes vagy?
2010. jan. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kedves utolso! bocsi de nem néztem vissza ezt a kérdést csak most! ha olvasod még háát azota már 19 hetes vagyok!
2010. febr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!