Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 hetes terhes vagyok, nem...

14 hetes terhes vagyok, nem kávézok amióta megtudtam hogy kisbabát várok, de mostmár reggelente iszok egy keveset, mivel ugy olvastam, hogy már 12-13 hetes kortól már nem ige okoz semmi kárososdást?

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mértékkel nyugodtan lehet kávézni ha kívánod! csak mértékkel!!! a sok koffeintől ő is függő lesz :( én is iszom reggelente egy hosszú kávét. teát viszont ezeken a napokon nem iszom, csak gyümölcsteát. ha normál fekete teát iszom, akkor nincs kávé.
2010. jan. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem okoz károsodást, nekem javasolták is, hogy igyak egy kevés tejes kávét vagy kólát, mert nagyon alacsony volt a vérnyomásom. Ha a vérnyomásod rendben van, napi egy csésze kávé belefér. A terhesség vége felé kell jobban odafigyelni, mert ilyenkor emelkedhet a vérnyomás. Nekem végig 90/60-as volt a terhesség végén pedig 145/120-as. Ez már elég magasnak számít, főleg úgy, hogy a pulzus számom is sokat emelkedett.
2010. jan. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

az 1.babámnál már a szagától is undorodtam,így maradtam a 3in 1 és a tea mellett.

most a 2.babával napi 1 kávé kötelező,különben nem tudok magamhoz térni.és semmi bajunk,sőt,kicsit megelmeli a 90/60-as vérnyomásom

2010. jan. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Első: Gárdonyi teaház - annyit iszol a teájukból amennyit akarsz, sőt, gyereknek is lehet adni. Nincs benne koffein.
2010. jan. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én is szeretem a kávét 26 hetes vagyok,én koffein mentest iszom(douwe egberts)-nek van ilyen,a tescoban is lehet kapni
2010. jan. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is kávéztam és az orvosom azt mondta hogy ihatok de tejjel mert igy nem árt a babának.Én az első pillanattól kezdve tejeskávét iszok és szerencsére semmi baj nem lett belőle.

20hetes km

2010. jan. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az egyik leggyakrabban feltett kérdés a kismamák körében, hogy vajon lehet-e kávét inni a terhesség alatt és ha igen, akkor mennyit.


Az alapszabály az, hogy lehet kávét inni a terhesség alatt, de mértékkel. Napi maximum 3 presszókávé az elfogadható mennyiség. 1 csésze kávéban kb. 50-60 milligramm koffein található. Kutatók nemrégiben bebizonyították, hogy napi 500 milligramm koffein (kb. 9-10 kávé) 2,2-szeresére növeli a vetélés kockázatát az első harmadban, és már napi 4 csésze is valamivel magasabb vetélési kockázatot eredményez. A 2007-ben végzett felmérés eredményeiből kiderül az is, hogy ez a vetélési kockázat csak a nemdohányzó nőknél áll fent, akik dohányoznak, azoknál nem (ennek ellenére nem szabad dohányozni a terhesség alatt, mert az meg súlyos fejlődési rendellenességeket okozhat).

A túlzott kávéfogyasztással kapcsolatos problémák fő okozója a koffein, amely a kávé mellett a teában és a kólában is megtalálható, ezért ezek fogyasztását is csökkentenünk kell úgy, hogy a napi fogyasztás 150 milligramm alatt maradjon (ez kb. 3 csésze kávé vagy 1 pohár kóla és 1 csésze kávé).

Ez a kismamablogon van.

2010. jan. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokta,sokat segitettetek,én is csak tejjel iszom és csak reggel egy keveset,és néha néha egy pohár kólát,de azt is csak ha nagyon megkívánom.
2010. jan. 28. 08:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!