Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet abból probléma ha a...

Lehet abból probléma ha a vércsoportunk nem egyezik?

Figyelt kérdés
Ugy hallodtam hogy ha a pár egyik felének vércsoportja negativ a másiknak pozitiv abbol felmerülhetnek problémák a baba egészségével kapcsolatban.nálunk a férfi részröl negativ a nöiröl pozitiv ha ez számit.
2010. jan. 26. 18:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
AB negatív vagyok, férjem B poz., az első gyerkőc B poz. lett, mint a férjem. Kaptam 72 órán belül szurit, most újra babát várok (igaz 5 év elteltével, nem igazán akart összejönni, aztán egyszer csak spontán), most kisfiút, nagyon izgulok, hogy rendben lesz-e minden. Orvosom nyugtatott, hogy az ellenanyagom rendben van, figyelik minden vérvételnél. Most nem tudom, mi lenne a jobb, ha poz. vagy neg. lenne a második.
2010. jan. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha a baba is negatív, mint az anyuka, akkor nincs gond semmiféle ellenanyaggal. Csak akkor van gond, ha az anya negatív, de a baba pozitív, és ekkor is csak a második terhességtől fogva kell a kezelés. Abortusz, spontán vetélés is terhességnek számít.
2010. jan. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Már eltelt egy év a kérdés feltevése óta, de azért megjegyezném, hogy 2010-01-26 22:25-nek tökre igaza van. Tudom, mert az én anyám A Rh negatív, az apám meg A Rh pozitív, és én vagyok az első (és egyetlen) gyerekük. És valóban az a helyzet, hogy az első gyerek születése után szokták beadni azt a cuccost, sőt, még az is bejött, hogy - apámhoz hasonlóan - A Rh pozitív lettem. Szóval maximálisan igazat mondott.
2011. febr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Valóban eltelt egy év :), én a 01-27 12:53-as válaszoló voltam. A második gyerekkel voltam terhes, jól beijesztettek minden fronton, hogy baj lehet. Aztán semmi nem volt. Első szülés után megkaptam a szurit (én negatív vagyok, gyerkőc pozitív lett), így a második terhességnél sem lehetett semmi probléma. A második gyerek is pozitív lett (ő AB poz.), így szülés után, 72 órán belül megint kaptam szurit. Ennyi.
2011. febr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!