Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet abból probléma ha a...

Lehet abból probléma ha a vércsoportunk nem egyezik?

Figyelt kérdés
Ugy hallodtam hogy ha a pár egyik felének vércsoportja negativ a másiknak pozitiv abbol felmerülhetnek problémák a baba egészségével kapcsolatban.nálunk a férfi részröl negativ a nöiröl pozitiv ha ez számit.
2010. jan. 26. 18:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen mindenképpen beszélhetünk Rh összeférhetetlenségről. Ez a probléma pontos neve. Ma már adnak úgynevezett Anti D-t szüléskor. Ha ez nem lenne könnyen születhetne fogyatékos gyerek.
2010. jan. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nekünk sem egy a vércsoportunk a párommal.nekem minden vérvételnél néznek ellenanyagot és minden rendben.szülés utan kapok majd szurit h a következő babánál ne legyen gond.nekem ezt mondták.36 h kismama
2010. jan. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És ez az anti D minden esetben hatásos?
2010. jan. 26. 18:24
 4/14 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy bepofátlankodok, de mi nem tudjuk a férjemnek milyen a vércsoportja. Nem nézte eddig senki.

Ellenanyagot néztek nálam az rendben van. Szerintetek baj, hogy nem nézték?

2010. jan. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
azt olvastam hogy csak akkor lehet baj ha az anya rh negativ és a férfi rh pozitiv.igaz ez?
2010. jan. 26. 18:35
 6/14 anonim ***** válasza:
második vagyok.nálunk pont ez a felállás a párom a pozi én a nega.nem tom h csak ennél a felállásnál-e sztem jobban jársz ha orvossal beszélsz erről.gondolom h hatásos az anti d ha nem lenne az nem adnák sztem...gondolom elég sok olyan pár van ahol ez a helyzet és mégis van babájuk..
2010. jan. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A gond az esetek töbségében csak akkor van ha a nő negatív. A férfi vércsoportja nem minden esetben számít. Anti D-t csak abban az esetben adnak, ha a nőnek negatív a vércsoportja. Ezt nem csak szülés után, de az esetleges terhesség alatti beavatkozások után(pl: magzatvízvizsgálat) is adnak. Gond csak akkor szokott lenni, ha a baba vércsoportja pozitív, ez is főként a többedik terhességnél. Szerencsére ez az összeférhetetlenség nem túl gyakran okoz gondot.
2010. jan. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Így van. Gond akkor van, ha az anya Rh negatív, de ezt a legelső vérvételnél meg is nézik. Ha az apa is Rh negatív, akkor minden rendben, de ha az aoa Rh pozitív, akkor a baba is garantáltan Rh pozitív lesz. Első terhességnél ez nem okoz gondot, a baba nincs veszélyben, gond nélkül megszületik. (Vigyázat, mert a spontán és a művi vetélés is terhességnek számít!) A második gyerektől fogva azonban az anya szervezete idegenként kezelné a babát, ha az első szülés után az anyának nem adnának anti D ellenanyagot adnak. Ezzel óvják a többedik terhességben a magzatot.


Ez rutineljárás, nem kell aggódni attól, hogy az orvos elfeledkezik róla.

2010. jan. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem is rh negatív a vércsoportom, ez csak akkor gond ha a baba pozitív vércsoportú lesz. De szülésnél egyből nézik a vércsoportját(nekem mind a kettő negatívos lett,pedig apuka pozitívos)és ha pozitív akkor adják az anti D szurit. Terhesség alat 3x kell elvileg nézetni az ellenanyag termelődést.
2010. jan. 27. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval!Én is RH negatív vagyok!Az első babám is az lett ezért nem kaptam semmit!Most a másodikkal vagyok terhes,de nincs ellenanyag termelés!Ha ő pozitív lesz akkor kapok majd anti D szúrit!De nincs semmi gond ebből!Engem is jól beiesztettek az elsőnél,hogy a második terhességem nehezebb lesz ebből a szempontból!Nagyobb az esély,hogy valami baja lesz a picinek!Hmm...Ez nem így van!!18 hetes kismama
2010. jan. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!