Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Így kaphatok tgyás-t?

Így kaphatok tgyás-t?

Figyelt kérdés
Augusztusra 4-re vagyok kiírva, megvan az elmúlt 2 évben 365 nap munkaviszonyom. De most nem dolgozom, vállalkozóit szeretnék kiváltani az utolsó két hónapban (június, július), hogy fizessem magam után a járulékokat, hogy a szüléskor biztosított legyek, és kapjam a tgyás-t. Ez így lehetséges szerintetek? Kiválthatom úgy, hogy nem folytatok tevékenységet, csak fizetem a járulékokat? És így mennyi tgyás fog járni? A munkahelyemen bruttó 100.000 körül volt a fizetésem, a vállalkozóival pedig a minimálbér után fizetném. És ha ez így működik, a szülés után is fizetnem kell a járulékokat vagy hogy vagy ez?
2010. jan. 26. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:

TB-t mindenkinek kell fizetni, tudod az apeh-nál kell intézni és azt hiszem havi kb. 4500Ft. Egyébként nem vagy jogosult ingyenes eü-i ellátásra. Tudod a TAJ szám használatakor kidobja a gép, hogy nincs aktív jogviszonyod. Szerintem jobban járnál, ha valaki bejentene, mint a vállalkozói kiváltása, bár mostanában állítólag jobban ellenőrzik az ilyen bejelentéseket. Szülés után nem kell fizetni semmit, mert akkor fizetetlen szabin van az ember és a gyed, a kiesett jövedelmet pótolja, azért kapjuk.

Nem akarsz az OEP-hez bemenni? A gépben megnéznék neked, hogy járnál a legjobban, mennyi napod van. Szegeden teljesen segítőkészek, nem tudom Te merre laksz.

2010. jan. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a tb-t fizetnem kell. Bemegyek majd az oep-be, csak előbb tájékozódok a neten is. Nincs olyan ismerősöm, aki bejelentene, úgyhogy csak ez a megoldás marad, de lényegében ugyanott tartok, mert ha más jelentene be, akkor is fizetnem kéne a járulékokat.
2010. jan. 26. 18:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak macerásabb lenne a vállalkozóit elintézni szerintem. Párod munkahelye nem jelentene be?
2010. jan. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, még a páromat sem annyira jelentették be, mint amennyit keres....
2010. jan. 26. 19:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ez van, nálunk is a párom csak 4 órába van bejelentve minimálbérre, közben meg 12 órát dolgozik.
2010. jan. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ugyanez a helyzet.
2010. jan. 26. 19:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves sorstárs! Én ugyanebben a cipőben járok, csak én vállalkozó voltam. Aztán vállalkozói járadékot kaptam. Ez most lejárt januárban (júli közepére vagyok kiírva), és fizetem magam után a 4500-at. Én is pont ezt gondoltam, hogy utolsó 2 hóban fizetném a járulékot váll-ként.
2010. jan. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így működik! www.jogiforum.hu . Itt jogászok válaszolnak neked és nekem is ezt javasolták. Nézd meg az oldalt és kérdezz Tőlük! + OEP
2010. jan. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:)
2010. jan. 27. 15:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!