Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérhigítósok válaszolnátok?

Vérhigítósok válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Heterozigóta leiden mutációm van, mától kell adnom magamnak Fraxiparine-t. Hova kell adni? Milyen napszakban, hogyan? Teljesen meg vagyok ijedve....
2010. jan. 25. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Látom nem ír senki:( Én csak annyit tudok neked mondani, hogy van egy kismama ismerősöm, ő reggel és este szúrja magát, a köldöke körül. Ha minden igaz, ma szül:)
2010. jan. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia! anyunak kellett adni egy ideig, neki ha jól emlékszek napi 1x(ő este adta be), egyik nap a köldök jobb, másik nap a köldök bal oldalára! de nem volt terhes! nem mondott semmit a dokid? nem lehet a combodba adni? én félnék, hogy tovább szúrom a tűt(lehet hülyeséget írtam, nem tom hogy egyáltalán lehete tovább szúrni):), de sztem beszélj az orvosoddal minél előbb!!!!

25 hetes km

2010. jan. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kell szúrnom magam.Nem kell megijedni!Én az első babámnál is és most is szúrom magam.Előzményem egy tüdőembólia és most a második terhességnél mutatták ki ezt Leiden mutáció heterozigóta formáját, ami egyébként a jobbik eset. A lányom makk egészséges és jelenleg a fiammal 38 hetes terhes vagyok és ő is jól van.Ez csak a mi érdekünket szolgálja, a baba meg sem érzi neki nem hígul a vére nem kap belőle.Amúgy a hasadba kell szúrni amíg tudod.Nem szabad a köldökkel egy vonalban sem alá.Tehát egy kicsit a köldök alatti zsírrétegbe kicsit oldal felé kb.10 centire a köldöktől.Érted?!Nekem így mondták a dokik.Ha már nagy a hasad és már nem tudod a hasba adni,akkor oldalra kell a csípő fölötti "párnácskákba".Egyébként lehet ez is hasznos infó lehet neked hogy ez egy örökletes hajlam,és 50% az esély hogy a gyerekünk ezt örökli-e vagy sem.Azért szerintem ez jó arány!!
2010. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy napi egyszer kell szúrni legjobb reggel vagy este mindennap ugyanabban az időpontban, így nem felejted el és nem lesznek a leleteiden nagy eltérések kontroll vérvételeken.Amúgy a lányommal én is Fraxiparine-t szúrtam, most pedig Clexane 0,4-est.Ha bármi kérdésed lenne még használd privat részt.Amint tudok válaszolok.De itt is kérdezhetsz.
2010. jan. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én Clexan 0,4-est szúrok naponta 2x. Reggel és este ugyanabban az időben. Én leginkább a hasamba szúrom, de mivel napi 2x kell, így van amikor a combomba adom, mert a hasam néha "besokall". Nekem immunológiai problémám van. Antifoszfoloipid szindróma. Nekem azt mondta az immunológus, hogy bárhová lehet adni, ahol össze tudod fogni a bőrt, úgy hogy kis horka legyen, mert az a lényeg, hogy a bőr alsó rétegébe menjen, ne izomba. Azonban, ha ennyire nem tudod beadni először magadnak, akkor az a legjobb, ha elmész a háziorvosodhoz, és ott megmutatják, hogy hogyan kell. Az elsőt rossz beadni, aztán lassan belejön az ember. Tudod, mindent a babáért... :) Sok sikert és jó egészséget kívánok!

17 hetes km.

2010. jan. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tegnap este megkaptam az elsőt (a férjem adta be, mert én nem mertem), a combomba adta. Kibírható, biztos meg lehet szokni. Azért még egy pár napig tuti félni fogok...
2010. jan. 26. 11:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Hello, tegnapi válaszoló vagyok.Azt is jó tanácsként szeretném neked mondani, ha a szuri helye bekékül a követekezőt ne pont oda add be mert az aztán még tud fájni.Kitartást, hála égnek nekem már csak kb.2 hónapig kell szurkálnom magam.Szép babavárást.
2010. jan. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!