Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan változik május 1. után...

Hogyan változik május 1. után a GYED-GYES törvény? Egy év GYEDre és egy év GYESre csökken, vagy két év lesz a GyED, és eltűnik a GYES?

Figyelt kérdés
Nekem 12 év folyamatos munkaviszonyom van,szóval bőven megvannak az éveim a maximumhoz.
2010. jan. 25. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg van a két év biztosított időd két év gyedet fogsz kapni és gyes nem fog járni
2010. jan. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%

ha megvan a 365 nap biztosított napod(neked akkor meg van)

akkor fél év tgyás, 1,5 év gyed! mivel max a gyermek 2 éves koráig lehetsz otthon vele! ha nem lenne meg a biztosított napjaid száma, akkor 1 év gyed 1 év gyes lenne!!!

legalábbis én így tudm, mostanában én is nagyon utána néztem, mert elvileg én is pont máj 1 után szülök...

mikorra vagy kiírva?

2010. jan. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Április 25-re vagyok kiírva,még beleférhetek a régi rendszerbe,de amilyen "mázlis" vagyok pont lecsúszok róla! :( Nem mintha az a 28.000 Ft Gyes olyan sok lenne,de ha belefér az anyagiakba,jobb lett volna 3 évig nevelgetni egy porontyot!
2010. jan. 25. 16:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem a politikát, de azt mondják (ígérik), ha másik párt kerül az élre, ők egyből visszaállítják a 3 évet. (én május közepére várom a kukist és nagyon maradnék 3 évig vele)
2010. jan. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a gyed 2 év (ha meg van az időd)és akkor nem jár mellé +1 év gyes. Akinek nincs meg az ideje az kap gyest, de max.2 évet. Ellenben remélem kedves utolsó igazad lesz, mert én is maradnék itthon 3 évet, már csak azért is, mert nem tudnám hová tenni a gyerkőcöt.(1. falun nincs bölcsi; 2 ahol dolgozok abban a városban van, de egyrészt 3 műszakba jártam, másrészt 30km-re)
2010. jan. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is remélem,hogy visszahozzák a régi törvényt.A mi kisvárosunkban is csak egy bölcsi van a város másik végén,a munkahelyem meg ellenkező irányban.Kész tortúra lenne mire munkába érnék,ha tudnék reggel 7re.
2010. jan. 25. 18:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Megnyugtatlak titeket, otthon maradhatsz vele 3 évig.

Csak ellátást nem kapsz a harmadik évre, tehát azt a fantasztikus nagy összegű 12*25.000 Ft-ot nem kapod, de gondolom, hogy nem ebből akartál megélni amúgy se.

Tehát semmi akadálya a 3 évig otthon maradásnak, ez a része nem változott a törvénynek.

2010. jan. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!