Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ajánlana valaki kismamáknak...

Ajánlana valaki kismamáknak való fogyókúrát?

Figyelt kérdés

Mielőtt "megköveznétek", az előző két terhességemnél sajnos komolyan toxémiás voltam. Mindkét esetben a komoly súlygyarapodással kezdődött a dolog, sajnos nehezen parancsolok magamnak ilyen téren.

Most, a 3. terhességnél teljesen átlagos súllyal indultam, azonban már van rajtam 8 kg, pedig még csak 19 hetes vagyok. Az intenzív hízás az ünnepek után kezdődött, és tudom, hogy ismét én vagyok a hibás. A védőnő és a doki szólt, hogy most jó lenne leadni két kilót, természetesen - és ezt külön kihangsúlyozták - valamilyen nagyon egészséges diétát állítsak be, ami tartalmaz minden szükséges tápanyagot, tehát ne legyen valami divatos fogyókúra.

Én már többször adtam le 3-4 hónap alatt 30 kg-t - rendszerint terhesség után sajnos - de azok a diéták még egészséges embernek sem valók.

Aki tud, kérem segítsen, nem szeretnék ismét toxémiát! Köszi!


2010. jan. 25. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is diétáznom kellett a terhességem alatt,csak nekem cukor miatt.De mivel a diétát orvos írta elő és így nem híztam a 9 hónap alatt csak 7 kilót,így bátran merem neked is ajánlani.

Szóval én a szénhidrátbevitelre figyeltem és sosem mentem napi 140g fölé.Ami még fontos,hogy nézd az élelmiszerek GI indexét és a gyorsan felszívódót hagyd el.Konkrétan én kerültem a krumplit,tésztaféléket,minden fehér lisztes kenyeret,cukrot és a nagyon cukros gyümikről is lemondtam.Rengeteg zöldséget ettem!

Teljesen egészséges lett a picúrom!A cukrom is rendbe jött és ami fontos nem híztam el:)

2010. jan. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ne igyál cukros idítőt, tars gyümölcsnapot!
2010. jan. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Számold a szénhidrátot igy én is fogytam terhesség alatt. Max 180 gr legyen.Ezzel máris kilövöd a péksütiket! mert pl 1 kakaoscsiga 90 gr CH. A neten találsz több szénhidrát táblázatot. Vagy ami még a jo a NOrbi modszer, nem kell az ő kajáit enni, csak tartsd be h mit mikor.
2010. jan. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem tudom, hogy az én "módszeremnek" mennyire veszed hasznát, de nekem az vált be, hogy gyümölcsöt (alma, mandarin, narancs) eszek minden étkezés előtt, utána mindent eszek rendesen, de (mivel a gyümölcsök már nagyjából elvették az éhségemet) jóval kevesebbet. A nassolást is megpróbálom gyümölcsökkel kiváltani, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy ellen tudok állni egy szelet tortának, csokinak, süteménynek... :)) Én elég nagy súllyal kezdtem (100 kg), az első időszakban fogytam, majd gyarapodásnak indultam, most 101 kg vagyok a 31. héten (kb 9kg jött föl a fogyás után). Szerencsére a vérképem, cukrom, minden jó, a baba is szépen fejlődik. Nem tudom, hogy ez a hízás mennyire számít jónak vagy rossznak, de eddig sem a doki, sem a védőnő nem harapta le a fejemet érte.

2010. jan. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a 20 hétig híztam 9 kg-ot, pedig nem nassoltam, nem zabáltam. Akkor kismamák ajánlották sétáljak naponta. Hetente, 3-4 este sétálunk, lefekvés előtt, a párommal fél-1 órát. Azóta, 7 hét alatt csak 1 kg jött fel, és sokkal jobban alszunk.

Üdv.

2010. jan. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is a séta jött be!

Heti 4-5 alkalommal megyünk mi is, lefekvés előtt, min 30 percre.

22 hetes vagyok, eddig fogytam 2 kg-ot a kezdősúlyomhoz képest.

Étvágyam már a 16. hét óta van, mindent eszem, napi 1 főtt kaja (hús, krumpli, tészta, főzelék, stb!), reggelire zsemle vagy kenyér, uzsira alma, joghurt, túrórudi, hasonlók, vacsira maradék ebéd, ha épp kívánom, vagy melegszenyó, virsli...

2010. jan. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!