Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alul működésnél...

Pajzsmirigy alul működésnél amikor kiderült a terhesség mennyit emeltek a gyógyszeren?

Figyelt kérdés
Tavaly volt egy elhalt terhességem, a 7. héten 4,8 lett a TSH, nem szeretnék újból így járni!

2014. okt. 20. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én letroxot szedtem 50mg-ot, és 75mg-ra emelte meg a doki. Illetve utrogestant és prolutexet kellett még használnom, mert nem volt elég a progeszteronom. Ez is írható a pajzsmirigy számlájára. Nekem is volt egy elhalt terhességem az 5. héten. Most már 28 hetes vagyok :)
2014. okt. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi, én is úgy gondoltam, 25-el emeltem meg rögtön a pozi teszttől. Még csak pénteken teszteltem, de csak 3 hét múlva kaptam időpontot, és okulva a korábbiakból nem fogok addig várni, hogy felmenjen az érték. Nálad rögtön a pozi teszttől emelték? A progi hiányt a 21. napi vérvétel mutatta? Gratulálok, most már biztos rendben lesz minden!

Ja és mindenki csak a vállát vonogatta tavaly, hogy nem tudni mitől volt, senki nem merte azt mondani hogy a TSH miatt történt, meg hogy az nem olyan magas érték szerintük.

2014. okt. 20. 20:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem csak a vérvétel mutatta (bár ott csak kicsit volt csökkent), hanem a doki az elhalt terhesség miatt döntött a progipótlás miatt, illetve hogy már 36 éves vagyok. És igen, a dilibogyót mindjárt az elején megemelték. Nem tudom mondták-e neked, de kerülj minden szója tartalmú ételt, mert gátolja a pajzsmirigy hormon beépülését.
2014. okt. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja és köszönöm a gratulációt :) Remélem Neked is minden rendben lesz :) Szerintem amúgy olyan nagyon nincsenek is tisztában a dokik ezekkel a hormonokkal, hogy bármit ki merjenek jelenteni. Meg ha ködösítenek, akkor nem vonhatóak felelősségre sem...
2014. okt. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 100-ról emelték 125-re a 7. héten, de nagyon levitte a TSH-t (4-ről 0,4-re), így most egyik nap 100-at, másik nap 125-öt kell szednem.
2014. okt. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Sziasztok. Nekem egy olyan kerdesem lenne, hogy az anti-tp magas 277 ezert a nogyogyasz kerte hogy menjek el endokrinologiara. Ott az endokrinologus nem szorgalmazza a thyroxin potlast merthogy a TSH-m 1.29 es a T3 es T4 es rendben vannak. Viszont a nogyogyasz szerint mivel ez az ertek magas nagy az eselye a vetelesre ha osszejon a baba. Volt valaki hasonlo helyetben?
2014. okt. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A 6. héttől a mindennapi 100-at emeltem minden másnap 25- tel. Most kellett újra emelni. Most mindig 125-t szedek. Azt mondják, a TSH-nak 2.5- ig szabadna felmenni. Majd meglátjuk egy hónap múlva, akkor lehet újra mérni a pm funkciót.
2014. okt. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a választ, és remélem, hogy mindenkinél jól alakul minden. Én is úgy tudom, hogy szerencsés 2 alatt tartani a TSH-t. Az Anti-tp-ról nem tudok semmit nálam nem foglalkoztak vele, úgy emlékszem magas volt nekem is, talán csak egyszer nézték, mikor kiderült a pm betegségem. A múltkori terhességemnél kaptam az utro-t kiharcoltam a dokinál nem tudom, hogy szükség volt-e rá, de úgy is elhalt. Most ha ő nem mondja nem kérem. Én ilyenkor gyakrabban megnézetem a TSH-t, lehet menni fizetős vérvételre egy Kft-hez.
2014. okt. 21. 21:30
 9/9 A kérdező kommentje:
Most megnéztem a leleteimet progeszteront nem is néztek most nálam, két éve nézték akkor 28-as volt
2014. okt. 21. 21:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!