Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek van okom aggódni?

Szerintetek van okom aggódni?

Figyelt kérdés
8. 25-én volt az utolsó mensim, tehát naptár szerint 7+2 napos vagyok. Kb. 1 hete barnázok, 2x voltam uh-n, de nincs leválásra utaló jel. Az első uh-n eredmények: 11 mm petezsák, embrióárnyék sejthető. Másokdik uh: 15 mm-es petezsák, szikhólyag látható, szívhang sejthető. Viszont ez 6 hetesnek felel meg és elvileg hetes vagyok. Hétfőn kell visszamennem. Nagyon félek a barnázástól is meg hogy fejlődjön... Valakivel volt ilyen???
2014. okt. 15. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet nem középidőben fogant, hanem később. Én nagyon sokáig vérezgettem, soha nem láttak semmit.
2014. okt. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy szeptember 8.-án voltunk utoljára együtt, utána nem lehetett, mert gombám lett és kezelni kellett. És a kalkulátor szerint is 7-én volt peteérésem. Ezért nem értem...
2014. okt. 15. 11:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan vérzésem nem volt,de menzesz alapján 7+6 hetes voltam mikor elmentem orvoshoz.Már volt ülőmagasság,de nem volt szívhang.Nagyon megijedtem.2 hét múlva rendelt vissza,volt szívhang,és 8 hetes terhességet állapított meg.Szinte biztos voltam benne,hogy napra pontosan mikor fogant,ahhoz képest fiatalabb volt viszont a terhességem.Elfogadtam,hogy ez van,de fejlődik.Mire 12 hetes lettem,behozta a lemaradást.Lehet nálad is csak erről van szó.
2014. okt. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Remélem! Hétfőn megírom az eredményt! Addig maradjatok velem, mert egyedül nehéz ez a bizonytalanság... :( :)
2014. okt. 15. 11:21
 5/9 anonim ***** válasza:

A barnázásra kaptál gyógyszert? Kellene rá szedni progreszteront, remélem írt ki a dokid.

Az elején az uh-kon nekem is mindig levolt maradva a baba olyan 4-5 nappal pedig tudom hogy pont középidőben fogant, aztan a 12. heti uh-n meg már 1 nappal idősebb volt mint naptár szerint :)

Ne aggódj, nekem 5+3 hetesen csak egy 11mmes üres petezsákom volt, és legközelebb a 7+6 napos uh-n már volt baba és szívhang is :)

Viszont ha a barnázásra nem kaptál progreszteront akkor menj a dokihoz, ilyenkor mindegyik kiszokta írni. Én is barnáztam, mondjuk én már az 5. héttől (nem volt hematomám meg semmi jele honnan jöhet a vérzés), kaptam rá utrogestant és hálistennek a babának nem lett baja, de a barnázás kb. a 9. héten ért véget.

2014. okt. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Margit84 ***** válasza:
Sajnos nem mindegyik doki írja a progit.... én anno ügyeletre mentem be éjszaka, nem barnázás volt hanem élénk piros vérzés. Megvizsgált, minden rendben, pihenjek és szedjek magnéziumot. 3,5 hét múlva elvetéltem. Lehet, hogy nem volt összefüggés, lehet, hogy volt... ártani nem árt ha adnak. Következőre magándoki már elővigyázatosságból írta fel biztos ami biztosra a terhesség megállapításakor. Azt mondta, hogy ártani nem árt, de ha szükség van támogatásra akkor jó hogy használom.
2014. okt. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szedtem utrogestant. De hiába mert csütörtök este kórhàzba kerültem görcsökkel piros vérzéssel. El is ment a baba. Műtéttel szedték ki a megvastagogott nyàlkahàrtyàt. :( A doki mondta hogy a vetélést nem lehet kivédeni. Fiatalon tuti valami komoly baja van a babànak ha elmegy. A természet kivàlasztja. Nagyon el vagyok keseredve. :(
2014. okt. 18. 18:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Nehéz ilyenkor mit mondani, de nagyon sajnálom hogy így alakult :(
2014. okt. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Margit84 ***** válasza:
Tudom hogy nagyon nehéz, én is átéltem idén ezt!!! Fel a fejjel és csak előre nézzél. Ne gondolj vissza, tudom ez most nagyon nehéz még, de idővel könnyebb lesz. Várjátok ki az időt amit az orvos mond műtét utánra (nekem 3 menzeszt javasolt) és újra próbálkozzatok! Addig is, ha nem is vitamint, de folsavat szedjél.
2014. okt. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!