Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyenkor milyen juttatás jár...

Ilyenkor milyen juttatás jár egy kismamának?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy valaki szül egy babát, és mielőtt 2 éves lenne a baba ismét teherbe esik. Az első baba 2 éves koráig kapja a GYED-et ez rendben lesz. De utána nem kap semmit amíg várandós a másodikkal? És azülés után milyen támogatás jár Neki csak GYES?

A válszokat nagyon köszönöm. Remélem érthetően írtam le.


2010. jan. 22. 12:12
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

Nem értehtő a szituáció. Ha április 30 után születik az első baba, akkor ugye csak 2 évig van juttatás, utána vissza kell menni dolgozni. Tehát vissza kell menni dolgozni, attól, hogy várandós vagy, attól dolgozni tudsz.

Ha április 30. előtt születik a baba, akkor 3 évig van juttatás, tehát a 3. évben, várandósan is az első baba utáni gyes-t kapja.

A várandósságra nem jár külön juttatás, attól munkaképes vag, dolgozz. Ha nem vagy munkaképes, mert veszélyeztetett, akkor meg táppénzen leszel.

A szülés után, attól függ, hogy teljesíti-e a tgyás-gyed igénylés alapjait, járhat ismét tgyás és gyed, pláne ha addig visszament dolgozni.

2010. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanebben a cipőben vagyok.

1. babám után kaptam gyedet, ami a 2. babám születése előtt 2 hónappal jár le, erre a 2 hónapra kapok gyest, ennyi időre nem éri meg visszamenni dolgozni, mert úgyis táppénzen lennék, mert már a terhesség végén lennék és a munkaadómnak ez lenne a legrosszabb én viszont minimális összegtől és annál nagyobb papírmunkától esnék el így.


Ha több lenne a gyesen töltött időm, akkor visszamennék dolgozni, kivenném az 1. baba gyede alatt megmaradt szabadságot, majd dolgoznék, illetve ha valamiért veszélyeztett lennék, akkor eljönnék táppénzre. Emiatt egyébként egy időre el kellene küldeni azt aki a helyemen van és nem lenne meg a munkában sem a folytonosság ( a munka jellege miatt nem szerencsés a dolgozók váltogatása), úgyhogy maradok szépen a fenekemen gyesen és örülök , hogy ennyi jár :)


Ha a gyed alatt biztosított voltál, tehát "volt munkahelyed" vagyis határozatlan idejű szerződéssel mentél egy gyedre az első babával, akkor ugyanúgy meg fogod kapni a 2. gyerek után is a tgyást és a gyedet.

Ha nem volt munkahelyed már, akkor csak 2 év gyest kapsz a 2. után, de ebben nem vagyok biztos.

2010. jan. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!