Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek h helyezkedik/dett el...

Kinek h helyezkedik/dett el pontosan a farfekvéses babája?

Figyelt kérdés
Az enyémnek pont a feje van a gyomromnál úgy csücsül a lábai a jobb oldalamra nyúlik ki?olvastam h vkinek lábtartásos lett a Picije ez pontosan mit jelent és h milyen póz az ami befolyásolja?
2010. jan. 21. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem a jobb oldalamra fészkelte be magát. feje kicsit jobbra a köldököm fölött, bordám alatt (azt nyomja néha) bal oldalon szinte nem is érzek mozgást, arra a kezei lábai vannak nyilván, de mivel talán ferdén befelé van, azért középnél alig ér el tovább... alul nem sok mindent érzek... szóval nekem nem teljesen párhuzamos a gerincemmel de nem is harántfekvés... remélem fordul, 35.h vagyok. a lábtartás amikor kinyújtja a lábát, abból már biztos nem lesz szülés, farosból előfordulhat. a babák 3%-a marad faros, annak egy része pl. azért ha a méh deformált, vagy a méhlepény útban van neki....
2010. jan. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod.én is 35 hetes vagyok és vhogy nekem is igy fekszik vhogy a babám.de az az erdekes h én érzek lent kisebb kaparászást de a lábai tuti h a jobb oldalamon vannak mert tegnap kirúgta magát és azt hittem h egyenesen kiröpülök a székből a tetőn át egyenesen a Holdig annyira fájt.de mint írtam bal oldalon semmit.én ezt a lábtartást akkor asszem félreértettem.én azt hittem ez is egy helyezkedési mód és ha sokáig van ugy akkor eldeformálodik a lába.elég érdekesen fogalmaztam tudom de csak igy tudtam elírni.még annyit h csak nekem tűnik ugy h ahogy most fekszik képtelenség h vhogy más pózra váltson.nem tudom elképzelni h merre indulna meg ha be akarna fordulni.szerinted van rá esély?szép estét...
2010. jan. 21. 21:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Kisfiam a jobb oldalra fészkelte be magát. A fejecskéjét ferdén tartotta, ezért torticollissal született. A lábait Ő is mindig kinyújtogatta balra. A vége felé sokszor előfordult, hogy alig kaptam levegőt, de hogy konkrétan mit nyomott, azt nem tudom.

Sok sikert a szüléshez!

2010. jan. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kislányom törökülésben volt, a háta a jobb oldalamon, a feje a gyomromnál, a kezek lábak a bal oldalon, bár néha a kezét éreztem a köldöktől picit jobbra.

A lábtartás azt jelenti hogy a lábai a feje előtt vannak, ilyenkor előfordulhat csípő probléma, ami vagy magától helyrejön vagy kicsit tornáztatni kell és akkor is helyrejön. Barátnőmnek ugyan így feküdt a babája mint nekem csak lábtartásos volt. Kicsit kötött volt a csípője, de pikk-pakk jó volt. Már 10 hónapos és kapaszkodva jár :)

Boldog babavárást!

16 hetes kislány anyukája

2010. jan. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én babám is faros, de ő nem mindig a jobb oldalamon fekszik, párszor átforul a balra. A lábait lent és oldalt szoktam érezni, de sokáig lábtartásos volt ő is, néha még most is fent érzem a bordáimnál.

Mi az a torticollis? Jajk, megint egy doldog amiért aggódhatok...

Minden babának-mamának minden jót kívánok!

36 hetes kismami

2010. jan. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Torticollis: a kényszertartás miatt az egyik oldalon megnyúltak a másikon pedig megrövidültek a nyakizmai. Így magyarázta a főorvos asszony. Ez nem csak a fekvése miatt volt így, közrejátszott az is, hogy 60 centivel született.

2010. jan. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!