Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent az, hogy "megfordít...

Mit jelent az, hogy "megfordítják" a babát? Pontosan hogy csinálják ezt?

Figyelt kérdés
ha faros, mindenképpen megpróbálják? ha farosan szültél, nem bántad meg? mikor fordult be nektek?
2010. jan. 21. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:

En csak a menetet tudom nagyjabol, ugyanis a baratnom babajat meg akartak probalni megforditani, de vegul nem volt ra szukseg.

Azt meseltek neki errol elore, hogy ultrahangos kovetes mellett kivulrol probaljak meg megforditani a babat, megpedig ugy, hogy a feneket valahogy megprobaljak hirtelen es eros mozdulattal kibillenteni az anyuka medencejebol es ha ez megfelelo lokettel tortenik, akkor nagy esellyel tovabbillen a baba es fejjel fordul vissza.

Igaz, hogy mi akkor kulfoldon eltunk, ez az ottani menet volt, Magyarorszagon asszem, hogy nem igazan csinalnak ilyet. Ott sem kotelezo volt, csak ajanlottak es vagy elfogadta az anyuka, vagy nem.

Mindenesetre szigoru szabalyok vonatkoznak ra: UH-n ugye kozben vegig nezik a babat, ha ugy latjak, hogy a koldokzsinor miatt veszelyes lenne megforditani, akkor nem csinaljak, valamint ha a baba picit is rosszul reagal ra, akkor csaszaroznak egybol. Epp emiatt csak a betoltott 37. het utan kerul szoba a megforditas, korabban nem, hogyha ki is kell venni akkor a babat csaszarral, akkor se szamitson mar koraszulottnek.

2010. jan. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon ha első baba és faros, akkor szinte mindig automatikusan császároznak. Egyébként az anyuka medencéjéjének mérete, a baba mérete és szülés közbeni állapota a legfőbb tényező, nomeg az, hogy a szülészorvos vállalja-e a faros szülést.
2010. jan. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám is faros volt, és amikor rákérdeztem a megfordításra, az orvos azt mondta, hogy felejtsem el. Ha meg akar fordulni, akkor megfordul egyedül, segítség nélkül. ÉS még annyit. Az esetek 80%-ában oka van annak, ha a baba végig faros marad.

2010. jan. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem faros volt és maradt is, császár lett. Amúgy nem bántam meg, nagyon jó élmény maradt szerencsére a szülés és nagyon gyorsan gyógyultam!

Én nem akartam hogy forgassák, bár a dokim nem hozta ezt fel. És ha akart volna megfordulhatott volna, biztos megvolt a maga oka hogy miért nem tette. És a forgatástól féltem mert hallottam már hogy rátekeredett a köldökzsinór a babára (nyak) és mégis császár lett... szóval én amúgy sem vállaltam volna be, így biztos nem lett baja.

Akár hogy is lesz, sok boldogságot a kisbabádhoz!

16 hetes kislány anyucija

2010. jan. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!