Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhes vagyok. Eddig...

5 hetes terhes vagyok. Eddig rendszeresen fitneszterembe jártam, de most nem tudom merje-e menni? Heti 3-ra gondoltam. Kik azok, akik szintén edzenek heti 3-szor?

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 08:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a dokim, hogy mindent csinálhatok, amit eddig és ami jól esik. Például a hetedik hónapig bicikliztem, jól esett a hátamnak. Bár egy fitneszterem lehet, hogy egy kicsit más. Szerintem azért kérdezd meg a dokidat. Bár ha minden rendben van a terhességgel és nem végzel megerőltető gyakorlatokat, biztosan engedni fogja.

Azt mondják, hogy aki sportolt terhesség előtt, az ne hagyja abba terhesség alatt sem, csak vegyen vissza a lendületből. Nyilván, aki ezt mondta nem magasugrásra, vagy súlyemelésre gondolt :) Jó babavárást!

2010. jan. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az emelések vagy ilyesmik most nem tesznek jót.

Az első 12 hét annyira törékeny, egy vetélés után hidd el, tudom..., hogy a legjobb, amit tehetsz, az az, ha mindne nap sétálsz 1-2-3 órát, kinek mennyire van igénye, ideje...

Olyan kicsi még a terhességed, ilyenkor még azt sem tudni, megtapadt-e normálisan, sőt, a tapadás valójában a 12. hétig tart, mindeközben ebben a pár hétben megy végbe a legnagyobb osztódás, ahol ha egy picinyke hiba, ha közbelép, már 99%, hogy életképtelen...

Ne kockáztass az első trimeszterben!

Utána meg válassz sétát, úszást, otthoni tornát, stb!

21 h km

2010. jan. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a 12. hétig azt mondanám, hogy inkább csak aerob feladatokat csinálj, utána meglátod mit bírsz (a hányós időszak - ha lesz - úgyis leszabályoz majd, annak is örülsz akkor, ha ülni tudsz).

Amit nekem megtiltott a dokim: emelés (max 2 kg, de van akinek ez is sok), guggolás, és a kifejezetten hasizomra gyúró gyakorlatok. Ajánlom a terhes tornákat, bátraknak a Rubint Rékáét, mert ezek biztonsággal végezhetők (kivéve a veszélyeztetettek) de mégis átmozgatnak és felfrissítenek.

Boldog babavárást!

36 hetes kismami

2010. jan. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!