Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az nem gond, ha 18 hetesen...

Az nem gond, ha 18 hetesen nem érzem minden nap mozogni a babát?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy január 4. óta őt érzem, de sokszor inkább csak olyat, mintha forogna. Apró rugások is vannak, minden nap egyszer. Kivéve tegnap, bár fél hatig dolgoztunk, kemény nap volt.

Egyébként 3. baba, de az első babus szinte nem mozgott azért - mint utólag kiderült - mert fel volt szorulva a bordáim alá. 1 éves koráig gyógytornára szorult, hála istennek mostmár rendben van. A második baba már többet, de szintén nem túl sokat mozgott. Ilyen előzmények mellett (volt még toxémiám mindkettővel, köldökzsinóron görcs és előreesés szüléskor, stb) most nagyon aggódom, hogy minden ok-e.

Nem akarok hisztisnek tűnni, ezért nem rohangálok folyamatosan a dokihoz. Múlt héten nézték, szívhang volt és a baba is mozgott az uh-n.

Köszi a válaszokat és bocs a sok dumáért!


2010. jan. 19. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem gond, van aki a 20.hét körül kezdi érezni először. Mozog ő most is, ne aggódj, csak éppen olyan finoman, úgy, hogy nem érzed. A 22-26.hét körül, pedig nagyon jellemző a babákra, hogy akár 24 órára is elcsendesednek és pihennek... ez nagyon ijesztő tud lenni, nekem kétszer is előfordult, aztán utána mindig jobban kezdett mocorogni mint előtte.
2010. jan. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem vagy ha hisztis! és jobb lenne ha elmennél dokihoz ha másért nem is csak azért hogy, megnyugodj! az mindennél fontosabb!
2010. jan. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ilyenkor még olyan picike a baba, hogy nem érezhetsz minden mozgást. Én is sokat paráztam ezen, de szerencsére minden rendben volt. Sok helyen a védőnők is tudnak szívhangot nézni/hallgatni, esetleg őt kérdezd meg. Attól biztos megnyugodnál.
2010. jan. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szia, én 22 hetesen éreztem ELŐSZÖR a babámat, pedig nem volt vele semmit baj... Szóval nyugi, az a legfontosabb!! Amúgy grat!
2010. jan. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! én 24 hetes vagyok, és van olyan nap, amikor kevesebbet érzem, a lényeg, hogy 1-2x bejelentkezzen!

tegnap pl nekem se volt vmi túl aktív, lehet hogy vmi front volt...?!

2010. jan. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!