Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek a két gyermek között...

Akinek a két gyermek között kevés a kor különbség, hogy oldotta meg?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy az első gyerkőcünk 16,5 hónapos és én 10 hetes terhes vagyok. És kéri, hogy vegyem fel. De mindenhol azt hangsúlyozzák, hogy nagyon vigyázzunk az emelgetéssel.... De nem mondhatom Neki, - bocs anya terhes és nem emel fel!!! Amikor tudom "kikerülöm", hogy felvegyem de hát ez nem minden esetben megoldás.

Ti mit csináltatok?


2010. jan. 16. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azért néha felveszem, de tudja hogy baba van a pocakomban, és szerintem kezdi érteni!Nálunk is ennyi a korkülönbség!
2010. jan. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ő is tudja, hogy a Tesó a pociban van (simogatja és puszit is ad Neki), de azért kéri az Ő jussát is. :D
2010. jan. 16. 14:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisebbik lanykam 10 honapos volt amikor terhes lettem.Most 19 hetes vagyok es MINDENT egyedül kell csinalnom a haztartasban,vasarlas, a nagyobb iskolaba vitele hozatala.Mar neha ugy erzem,hogy nem fogom ezt birni.De hala Istennek eddig mindig lett valahogy.Kitartas egyszer felnönek.Ja nem eleg,hogy a kicsit cipelem a masodikra meg a bevasarolt cuccokat is.
2010. jan. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

10hónapos volt a "nagyfiam" mikor terhes lettem.Most 21+5hetes vagyok,nagy hassal(gyorsabban nőtt).Férjem csak 7végente van itthon.Úgyhogy rám marad minden.Én emelem be/ki a kádba,a pelenkázóra,etető székbe-és persze ha elesik,vagy csak nyűgösebb hozzám kéredzkedik fel.amikor tudom,csak leguggolok hozzá és átölelem,kiszoktattam a kiságyból(a tesó miatt is) a heverőre,addig sem kell emelni.És nem egyszerű így sem.De amikor csak tudok pihenek.Ha tudok,vele alszom,vagy hagyom kibontakozni a nappaliban én meg a kanapén ülve figyelem....és most jön még csak a neheze,mikor is hatalmas lesz a pocakom.

Ha mindenképp emelned kell,ne hasból emelj!Inkább próbálj majdnem guggolásból felemelni,vagy ülésből.

2010. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2010. jan. 16. 15:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

35 hetes várandós vagyok, és 16 hós a lányom.

Tényleg nem könnyű, mert én is egész nap egyedül vagyok itthon vele és már eléggé el is nehezültem. Próbálom minél kevesebbszer emelni, dehát vannak helyzetek, mikor muszáj: fürdés, stb...

ráadásul a 6.-on lakunk és a lift hetek óta nem működik, a napi séta+bevásárlás után elég nyögvenyelős felvergődnünk a lakásig.


a külső méhszájam már teljesen nyílt és a belső is kezd megnyílni, ezért n már úgy vagyok vele, hogy inkább ne legyen patikatisztaság itthon, de a tesó várjon még ki odabent 1-2-3 hetet :)

amikor alszik (napközben 1x 1-1,5 órát) lehetőség szerint én is ledőlök, és sok mindent csak ímmel-ámmal végzek el itthon - a háztartás kezd ki is csúszni a kezeim közül :S

hát ez van.

szerintem a kezdeti időszakban sem lesz könnyebb a kis- és minimanóval itthon, egyedül...

2010. jan. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A 2 éves fiam 13 kiló, nem tudom egy nap hányszor emelem fel,még a lépcsőn is cipelem, mert kímélni kell a csípőjét,gyulladás alakult ki a combnyaknál. 36 hetes leszek 3 nap múlva, sokat keményedek. Pihenni kell minél többet,de nem árthat ha néha felemeled a nagyobbat,ha amúgy minden rendben van. Nagyobb pocakkal viszont már egyre nehezebb lesz.

2010. jan. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En 35 hetes terhes vagyok es a nagyobbik babam most mult 13 honapos. 13 kg, o meg nagyon baba, nagyon anyas, nagyon sokszor van olben. Pelenkazni kell, mellette ezer dolgom van meg. Meg dolgozni is vissza kellett mennem harom honapra felido utan, fizikai allo munka volt, munka utan vart a babam, vele ejszakaztam.

Neha azt hittem, hogy beledoglok, de most "utolag" megis sokkal konnyebbnek tunik ez a terhesseg, mint az elso, pedig akkor semmi kulonos dolgom nem volt, sokat pihenhettem. Epp emiatt sokkal tunyabb voltam, tobbet hiztam, nehezkes voltam es a vegen rettenetesen unatkoztam (akkor is dolgoztam egyebkent a 3. trimeszterig).

Emelgetes: en egyaltalan nem tudom kikerulni. Az en fiam meg tenyleg nem erti meg, hogy nem johet az olembe. Ha csak osszebujunk, akkor leulok hozza, ugy veszem fel, de ezen kivul meg naponta szaz alkalommal emelgetem (etetoszekbol, kocsibol, utcan, ha megunta a setat, vagy lassan haladunk).

Nekem a dokim azt mondta, hogy nem valoszinu, hogy emiatt nagy baj lesz, ugyanis eleve hozza voltam szokva az emelgeteshez, a szervezetem mar terhesseg elott megszokta, raadasul erobol emelek, karizombol, nem hasbol szenvedosen gornyedve. 2100-as a mehszajam, ennyi idos terhesen szerintem ez sem rossz.

2010. jan. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!