Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet ez toxémia, vagy esetleg...

Lehet ez toxémia, vagy esetleg másra is utahat?

Figyelt kérdés
Tudom hogy sok ilyen kérdés van már itt de olyat nemtaláltam hogy valaki már az elejétől szedi avérnyomáscsökkentőt és az mellet alakult volna ki.Én 26. hétben járok és a vizelet eredményemnél a fehérje mellé 1 plusz jelet ettek.Az orvosom megnézt a lábamat,még nem vizesedik a vérnyomásom is jó (hangsújozom gyogyszert szedek rá)Azt mondta hogy 2 hétmulva ujdól megnézi a védő nő és ha mégtöbb lesz a fehérje akkor valószínű hogy korház.A jövőhéten megyek uh-ra remélem mindent rendbetalál az rvos,mert a baba elég mozgékony nem veszem észre hogy valami baja lenne.Volt már valakinek ezzel kapccsolatban tapasztalata?
2010. jan. 16. 07:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Konkrétat én sem tudok írni. Nekem is 1+ lett a vizelet fehérjére, de azt mondta a doki, hogy ez lehet hüvelyváladék is, ami belekerült a mintába.

Egy barátnőmnek volt toxémiája, de ő nagyon vizesedett hetekig, a vérnyomása is nagyon magas volt és a babája sem mozgott már rendesen, alig érezte több napon keresztül. Valamilyen gyógyszereket kapott rá, de nem használt, koraszülött lett a baba.

Amiket leírtál, azok alapján nem kell izgulnod. A védőnőnek szerintem van gyors tesztje, akár hetente is elmehetsz hozzá, ha az megnyugtat.

36+3 hetes

2010. jan. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Reménkedek benne hogy nem lessz semmi baj mert annyi rosszat olvastam erről a toxémiáról.Az első terhességemnél fel sem merült ilyesmi teljesen simán zajlott a terhesség is meg a szülés is.
2010. jan. 16. 11:56
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Ha baj lenne, akkor vizesednél éa a vérnyomáscsökkentő ellenére is magas lenne a vérnyomásod. Emellett más tüneteid is lennének. pl.pontlátás is társul súlyos esetben. A fehérje tényleg bekerülhet a hüvelyedről is, ezért szokták mondani, hogy középsugaras vizeletet vigyünk.Persze, mindenképpen nézesd meg sűrűn magad a védőnővel, mert a kockázat Nálad magasabb a vérnyomásproblémád miatt. Az első babánál azért nem volt, nem is lehetett gond, mert a toxémia kialalulásának előfeltétele, hogy a szervezeted találkozzon idegen Rh faktorú vérrel. Tehát egy előző terhesség kell hozzá mindenképp.
2010. jan. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Hogy értetted azt, hogy kell egy előző terhesség a toxémia kialakulásához? Nekem az első terhességem alatt volt toxémiám, annak minden tünetével, a végén koraszüléssel. A második alatt is volt, csak lényegesen enyhébb tünetekkel, a terhesség későbbi szakaszában és már 36. hétre szültem. Az elsőt 34. hétre. Most ismét kismama vagyok, 18. hetes, de már komolyan odafigyelnek rám.

Egyébként szerintem is akkor van nagy gond, amikor szökik a vérnyomás és nagyon vizesedik az ember lánya. Esetleg meg lehetne ismételtetni a vizsgálatot úgy, hogy középsugaras vizeletet viszel és a pisilés előtt jó alaposan megmosakszol.

2010. jan. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az 1. válaszoló vagyok és az én barátnőmnek is az első terhességével fordult elő az, amit leírtam.
2010. jan. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!