Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lett mar valaki babas hpv...

Lett mar valaki babas hpv mellett?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnenk egy kisbabat. Probalkozunk is mar ket eve negy honapja.Voltam egy normal vizsgalaton es kiderült hogy hpv van. azt mondtak p3 mondani nekem erröl a betegsegröl valamit? KERLEK!!!
2010. jan. 15. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A HPV a humán papilloma vÍrus, melynek vannak különböző rizikófaktorú törzsei, ezeket számokkal jelölik.Némelyik nagyobb eséllyel okozhat méhnyakrákot mint a többi.A te vizsgálatod eredményén is szerepelnie kell a nálad talált vírustörzs számának.

A P3 eredmény a szövettani vizsgálat eredménye. Megfestik a levett kenetet,és a következő eredmények születhetnek: P1 ált. nemi életet még nem élőknél van, P2 is még a rendes tartományba esik,a P3 valamilyen gyulladásra is utalhat,ill. jelen esetben a HPV okozta elváltozást a méhnyakon, P4 rákmegelőző állapotot jelenthet,a P5 rosszindulatú folyamatot. A P betű ennek a vizsgálatnak a kitalálójára utal: Papanikolau volt az illető.

Nálad ezek szerint a szövettani vizsgálatot követte egy másik, amin kiderült, hogy a P3 eredményt a HPV okozza?

Teherbe lehet esni ettől,főleg hogy a nők nagyobbik része egy idő után negatív lehet, mert az immunrendszer le tudja győzni a vírust.

2010. jan. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia!én már voltam hpv-s,majd ez elmúlt.mikor terhes lettem,megcsinálták a rákszűrést és hpv gyanú lett.6 hónap múlva kontroll,és akkor már semminem volt.azt mondta az orvosom,hogy a terhesség alatt általában eltűnik a hpv.egyébként ha hpv-d van,akkor kérhetsz fizetősen tipizálást és kiderül melyik fajta.mert nem mind veszélyes,csak egy pár.
2010. jan. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia.nálam most derült ki,hogy hpv-m van,és jelenleg 11 hetes terhes vagyok,a doki nem mondta,hogy ez bármi veszélyt is jelenthet a babára nézve,a lényeg,hogy úgy estem teherbe,hogy már megvolt a hpv-m!
2010. jan. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hpv-m,amikor az első gyerekem szültem,rögtön utána.Meg p3 lett a rákszűrőm eredménye.Megműtöttek,de most újra babát várok,úgyhogy ha kikezelnek téged,utána semmi akadálya a babának:)
2010. jan. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!