Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigyalulműködés mellett...

Pajzsmirigyalulműködés mellett lett babás?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy azelőtt nem tudott róla, hogy ilyen gondja lenne, lett vmi baja a babának? Egy másik oldalon azt írták, hogy mindenféleképpen 100% h vetéléshez vezet, lehetsgés ez?
2009. ápr. 30. 06:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem 9 hetes babásan derült ki hogy alulműködésem van...és NEM VETÉLTEM EL!Szedem a thyroxin-t és minden rendben eddig!A babám szépen fejlődik, sőt egy héttel fejlettebb is a terhességi korhoz képest.

16 hetes kismama

2009. ápr. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a nővéremnek túlműködése volt!nagyon kell vigyázni,rendszeresen gyógyszert szedni és orvoshoz járni!nem hinném h 100%-os vetéléshez vezetne!!!csak vigyázz nagyon magadra!
2009. ápr. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%-os vetélés emiatt kizárt. H aidejében felfedezik és elkezdik a gyógyszerezést, akkor csökken a rizikó. Valaki teherbe sem tud esni alúlműködés esetén. Én tavaly nem tudtam arról, hogy problémám van, teherbe estem, de 8 hetesen elvetéltem és műtétileg kellet befejezni. Azóta mióta megállípítoták, szedem az euthyroxint (2 havonta ellenőrzik vérvételel, hogy kell e állítani a gyógyszer mennyiségén)és már 17 hetes terhes vagyok és eddig (Hál istennek), minden rendben és minden eddigi erdmény is teljesen jó.
2009. ápr. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szia!

Nekem kiskorom óta pajzsmirigy alul működésem van.Kettes fokozatú.Gyógyszert nem kell szednem, mivel nem nő.Párommal elterveztük babat szeretnénk... második alkalommal össze is jött.Pajzsmirigyem ennek ellenére nem indult meg a növekedésben, semmi fullasztó érzést nem érzékeltem idáig (lekopogom), dr nő folyamatosan ellenőrzi (havonta vérvétel) és persze olyan vitamint kell szednem amiben több jód van.sztem ne aggódj.de orvosodat mindenképpen tájékoztasd erről!!

Most 21 hetes kismami vagyok

Boldog babavárást!!

2009. ápr. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem harom eve fedeztek fel,rendszeresen szedem a gyogyszert,sot meg lett emelve az adag,ez a laboreredmenyektol fugg,Ha nincs kezelve,az tenyleg veteleshez vezet,sot nagyon sok no emiatt nem esik teherbe.Udv.25 hetes kismama.Ja,elfelejtettem irni hogy ertelmi fogyetekosan szulethet ha nincs rendesen beallitva a gyogyszeradag.
2009. ápr. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is alulmüködésem van már több éve.2havonta nézik a vért és minden rendben,nem kellett emelni a gyógyszeradagomon sem.L-Thyroxint szedek 50mg-osat/napi 1szem.32hetes km.
2009. ápr. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat és boldog babavárást mindenkinek, remélem már nemsokára én is közétek fogok tartozni, már alig várom
2009. ápr. 30. 16:19
 8/8 anonim ***** válasza:
én az elso gyerekkel 1 év probálkozás után estem teherbe .2 évre rá derult ki,hogy pm alulmukodésem van egészségesen szuletett.Azota gyogyszert szedek ,ennek 8 éve.Most újra terhes vagyok.Elsore jott ossze a baba,pedig nem is terveztuk.A dokim szerint jol van beállítva a gyogyszer adagom és ezért estem teherbe ilyen konnyen jo babavárást
2009. ápr. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!