Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses ctg-n mit csinálnak?

Terheléses ctg-n mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Ma voltam rendes ctg-n, a doki azt mondta, hogy hétfőn bőrönddel vonuljak be a szülészetre terheléses ctg-re. Ha lesz eredménye maradok, ha nem, akkor hazaenged. Az ápolónő azt mondta, hogy kb. egy óra és vigyek papucsot meg hálóinget. Mit fognak csinálni? Mennyi esély van rá, hogy beindítja a szülést? Elég meszes a méhlepényem, a doki ezért aggódik egy kicsit. Ezzel azt is tudják nézni, hogy megfelelően működik e?
2010. jan. 15. 10:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csinálnak majd egy flowmetriát, és hosszabb ideig nézik a baba szívműködését, mozgását!Hány hetes vagy?Ha nem jó a flow, akkor indítanak!


(Flowmetria

Egy adott magzati érszakaszon a véráramlás vizsgálata ultrahang segítségével (ún. Doppler készülékkel). A magzati érszakasz áramlásának sebességét regisztrálják, értékelik)

2010. jan. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Elméletileg holnapra vagyok kiírva, de 32. hét óta III. fokban érett a méhlepény. A flowmetria tudom mi, az nem terheléses és nem ctg, olyat csináltak már többször is. Olvasgattam közben, emlőstimuláció és oxitocyn injekció lehetséges. Nem tudom, hogy melyiket csinálják. Akinek volt már valamelyik. Tapasztalatok?
2010. jan. 15. 10:50
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még egyik sem volt, de tudtommal az emlőstimulációt már nemigen alkalmazzák - pedig az legalább természetes.
2010. jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, mint te..ahogy betöltöttem a 40. hetet, mentem cicit bizdergálni. A flowmetria már nem volt túl jó és a cici bizdergálástól pedig 5 percen belül leesett a baba szívhangja és azonnal indították a szülést. Nekem nem engedtek saját hálóinget, a kórházit kellet felhúzni és a bugyit le kellett hozzá venni, mert ha valami vészhelyzet lép föl, akkor ne kelljen lecibálni rólad. Elég ilyesztő volt, mert ez a cicibizdergálás nagyon mókásnak tűnik, meg én nem is éreztem közben semmit, csak egyszer szaladt a szülésznő, a pofámba nyomott egy oxigén palackot és kiabált, hogy azonnal forduljak az oldalamra, mert a gyerekem életéről van szó... ekkor majdnem szívinfarktust kaptam. Aztán később visszajött a szívhang és nem kellett megcsászározni, de haza már nem mehettem. A baba 10-es apgarral megszületett, de azt mondták, hogy lehet, hogy méhen belüli oxigénhiányos állapot volt már a babánál, uh lehet, hogy később még lesz a fejlődésben problémánk. Ha rossz a helyzet, akkor inkább indítsák! Én nagyon örülök neki, hogy egy perccel sem kellet tovább hordanom, mert ha nem figyel erre a doki és nem rendel be erre a tesztre, csak várjuk nyugodtan amíg a baba magától megindul, akkor lehet, hogy hiába vártuk volna...lehet az utolsó pillanatban megfullad ott bent.
2010. jan. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat:) Most beszéltem a dokival, emlőstimulációs lesz.

Utolsó válaszolónak: Én is hasonló félelmekkel vagyok, szerettem volna, ha még hétfőig sem kell várni, az sem érdekel már, hogyha császáros lesz, csak ne legyen semmi baja. Szerencsére a mai ctg nagyon aktív mozgást és szívhangot mutatott, gondolom ezért mondta a doki, hogy hétfő. Nagyon nehéz lesz kivárni, mert már aggódom a kiscsaj miatt nagyon! Jó babázást:)

2010. jan. 15. 12:16
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nem lehet, hogy POSE-t csinálnak? Itt bekötnek oxitocin infúziót, kis mértékben adagolják, és közben nézik a baba szívhangját, és a mozgást, meg mérik, hogy keletkeznek-e fájások. Olyasmi, mint egy ctg vagy nst, csak van oxi infúzió is. Sok sikert, könnyű szülést, és csak relax!
2010. jan. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jókívánságokat. Nem POSE. Emlőstimuláció lesz. Jó lenne tudni, hogy volt e egyáltalán olyan, akinél ez beindított valamit, vagy csak arra jó, hogy a baba állapotát felmérjék.
2010. jan. 15. 14:31
 8/14 anonim ***** válasza:
szia! én 40+5 hetes vagyok. a múlt hét óta minden nst-t úgy csinálnak nálam, hogy birizgálnom kell a cici bimbómat, de semmi újat nem mutatott igy sem a vizsgálat. a baba szivhangja szuper, fájások nincsenek.
2010. jan. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

16:32-es. Én is ettől félek, hogy nem csinálunk vele semmit én meg tiszta parában hazajöhetek és azon aggódhatok továbbra is, hogy vajon a meszes méhlepényem meddig húzza még.

Könnyű szülést kívánok Neked és hogy minden rendben legyen:)

2010. jan. 15. 16:44
 10/14 anonim ***** válasza:
Hogy hogy nem inditották meg már nálad a szülést, ha meszes a méhlepényed? ez azért furcsállom.
2010. jan. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!